Bydgoszcz
4C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 2
15C
Wt
13C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
11C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaOd kwietnia zmiany na bydgoskim lotnisku. Wraca Szkocja i Lwów, znikają loty do Niemiec
lotnisko Bydgoszcz
11.03.2019 | 17:31

Od kwietnia zmiany na bydgoskim lotnisku. Wraca Szkocja i Lwów, znikają loty do Niemiec

Na zdjęciu: Pod koniec marca zacznie obowiązywać letnia siatka połączeń na bydgoskim lotnisku.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W ostatnią niedzielę marca wejdzie w życie letnia siatka połączeń lotniczych. Nie inaczej będzie w Bydgoszczy, gdzie dojdzie do kilku zmian w rozkładzie lotów.

Najważniejsze zmiany są trzy – od początku kwietnia Ryanair ponownie zapewni obsługę trasy z Bydgoszczy do Glasgow. Samoloty po kilkuletniej przerwie będą lądowały jednak na lotnisku Prestick, położonym kilkadziesiąt kilometrów od centrum Glasgow. Powodem zmiany jest ogłoszona już rok temu likwidacja bazy przewoźnika na lotnisku Glasgow International. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz soboty. We wtorki wylot ze Szkocji zaplanowano na 17:30 czasu miejscowego, a powrót – o 21:15 czasu polskiego. W sobotę natomiast do Bydgoszczy możemy udać się o 7:00, a w drogę powrotną – o 10:45. Od 26 kwietnia na okres letni wróci połączenie do Lwowa realizowane w piątki i poniedziałki. Znikną za to loty do Düsseldorfu Weeze. Ostatni rejs zaplanowany jest na 29 marca.

Korekty obejmą również połączenia, które bez przerwy funkcjonują na bydgoskim lotnisku. W letniej siatce lotów do Londynu Stansted będziemy mogli udać się codziennie (obecnie nie ma rejsu we wtorki). Przesunięte zostaną również dni wylotu na lotnisko Kijów-Boryspol – zamiast w środę i niedzielę na Ukrainę będzie można udać się we wtorki oraz soboty. Przypomnijmy, że od stycznia nie ma już lotów na drugie kijowskie lotnisko – Żuliany.

W lutym lotnisko ponownie mogło pochwalić się wzrostem liczby pasażerów, choć nie tak imponującym jak we wcześniejszych miesiącach. W minionym miesiącu z usług portu skorzystało 25 588 pasażerów, czyli o blisko osiem procent więcej niż rok wcześniej (23 703). Nieznacznie wzrosła także liczba operacji lotniczych (startów i lądować) – z 521 do 540.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści