Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
1C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaOd poniedziałku UKW wprowadza zdalne nauczanie. Powodem wzrost zachorowań wśród studentów i wykładowców
UKW Bydgoszcz
04.11.2021 | 15:48

Od poniedziałku UKW wprowadza zdalne nauczanie. Powodem wzrost zachorowań wśród studentów i wykładowców

Na zdjęciu: Przerwa w zajęciach stacjonarnych na UKW rozpocznie się 8 listopada i potrwa do 21 listopada.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od poniedziałku, 8 listopada wprowadza nauczanie zdalne. Powodem tej decyzji jest wzrost liczby zachorowań, w tym na COVID-19, wśród studentów i wykładowców uczelni. Prowadzenie zajęć wyłącznie online ma potrwać do 21 listopada.

Od początku roku akademickiego ćwiczenia na UKW odbywają się stacjonarnie; wyjątkiem są wykłady, które w odróżnieniu od innych uczelni są przeprowadzane wyłącznie zdalnie. Jednak od poniedziałku, 8 listopada wszystkie zajęcia na uczelni będą odbywały się online. Jak wyjaśnia Tomasz Zieliński, rzecznik prasowy uniwersytetu ma to związek ze wzrostem liczby zachorowań wśród naszych studentów i wykładowców.

Mamy nadzieję, że dwutygodniowa przerwa w zajęciach stacjonarnych, w dniach 8 – 21 listopada, pozwoli nam wrócić do tej formy zajęć (w zakresie obowiązującym do tej pory), od 22 listopada – przekazuje Zieliński. I dodaje, że decyzja o zmianie sposobu prowadzenia zajęć podjęta została w trosce o zdrowie studentów i wykładowców.
Od dwóch tygodni nasilają się problemy z organizacją zajęć dydaktycznych z powodu konieczności kierowania kolejnych roczników na tryb zdalny nauczania. Przypadków zakażeń lub konieczności odbywania kwarantanny nie ma wiele, natomiast te występujące wśród studentów i wykładowców powodują konieczność zmiany trybu nauczania dla kolejnych roczników studiów. Obecnie jest ich kilkanaście (liczby zmieniają się codziennie i rosną) – opisuje rzecznik prasowy UKW. Zieliński wyraża jednak nadzieję, że powrót do trybu mieszanego (stacjonarne ćwiczenia/zdalne wykłady) możliwy będzie jak najszybciej.  – Monitorujemy sytuację i bardzo zależy nam na jak najszybszym powrocie do osobistego kontaktu wykładowca – student – zapewnia. Warto dodać, że administracja i obsługa uczelni będzie pracować stacjonarnie.

Dziś (4 listopada) Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o odnotowaniu 15 515 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie całej Polski. W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 664 przypadki zakażeń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
23 dni temu

Dobra decyzja. Studenci mogą sobie sami podziękować. Byłem tam tydzień temu po kumpele to maskę miałem ja i jakiś starszy koleś, a reszta żyje jakby żadnego wirusa nie było. Z takim podejściem powinno być wyłącznie zdalne bo potem zdrowia nikt nie zwróci.

Pawel
Pawel
23 dni temu

Brawo uczniowie i studenci powinni się zająć nauka a nie obawami w tej klasie kwarantanna i może zaraz u nas ,powinni zamknąć wszystkie uczelnie kto zechce i tak się nauczy

Powiązane treści