Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOdsłonięto tablicę w Porcie Lotniczym. Upamiętnia pielgrzymkę Jana Pawła II do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
16.10.2020 | 22:45

Odsłonięto tablicę w Porcie Lotniczym. Upamiętnia pielgrzymkę Jana Pawła II do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Odsłonięcia tablicy dokonano na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na terenie bydgoskiego Portu Lotniczego odsłonięto dzisiaj (16 października) tablicę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. 

W ten sposób uczczono pielgrzymkę Ojca Świętego do Polski w 1999 roku, w czasie której Jan Paweł II odwiedził Bydgoszcz, gdzie 7 czerwca 1999 r., odprawił uroczystą mszę św., na której były tysiące wiernych. Prezydentem Bydgoszczy wówczas był Roman Jasiakiewicz, który przypomniał, że w czasie tej pielgrzymki papież odwiedził wówczas dwadzieścia trzy miejscowości. – Być może ta wizyta nie doszłaby do skutku w Bydgoszczy, gdyby nie ogromne zaangażowanie księdza bp, metropolity gnieźnieńskiego Henryka Muszyńskiego – powiedział Jasiakiewicz i dobrze pamięta tę pielgrzymkę. – 9:40, Ojciec Święty ląduje na bydgoskim lotnisku. Rozpoczyna się etap pielgrzymki do naszego regionu. 700 tysięcy osób wita Ojca Świętego. Był entuzjazm, emocje – opowiadał.

Uroczystość odsłonięcia tablicy miała miejsce także w dniu, w którym w 1978 roku wybrano Karola Wojtyłę na papieża. – Jesteśmy w miejscu, w którym krzyżować się będą drogi mieszkańców całego świata. Spojrzą na tę tablicę, wspomnienia które wywiozą z regionu, z Bydgoszczy będą związane z papieżem Janem Pawłem II – mówił marszałek województwa. Piotr Całbecki przypomniał, że Jan Paweł II jest patronem województwa – jedynym na świecie. – Jesteśmy z tego dumni. Dla wszystkich, dla osób wierzących i niewierzących, pozostanie zawsze naszym wielkim przywódcą duchowym – dodał.

Podczas uroczystości w Porcie Lotniczym Bydgoszcz zabrzmiała ulubiona pieśń Ojca Świętego – „Barka”, którą zaśpiewała sopranistka Katarzyna Jaracz, której na fortepianie akompaniował Rafał Tworek z zespołu Artes Esemble.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści