Bydgoszcz
-17C
Słonecznie
85% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -17 • L -17
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOdwiedź Myślęcinek nie wychodząc z domu. Ruszył wirtualny spacer po Leśnym Parku
08.07.2020. Bydgoszcz. Leśny Park kultury i Wypoczynku. Szumilas. 
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
17.07.2020 | 09:31

Odwiedź Myślęcinek nie wychodząc z domu. Ruszył wirtualny spacer po Leśnym Parku

Na zdjęciu: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz/mat. prasowe

Jaki las nazywamy grądowym? Jakie owady zapylające zamieszkują hotel i co to hydrofit? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź na wirtualnej ścieżce Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Nowy sposób zwiedzania Myślęcinka został udostępniony w środę, 15 lipca. Dzięki wirtualnej ścieżce dydaktycznej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy osoby, które jeszcze nie dotarły do parku, będą mogły zobaczyć, co je czeka, a osoby spoza Bydgoszczy zostaną zachęcone do wizyty. By znaleźć się pośród lasu, nie wychodząc z domu? Wystarczy zajrzeć na stronę www.oczymszumilas.pl.

Ścieżka rozpoczyna się na polanie przed Centrum. Tu zatrzymujemy się na chwilę, by poznać bliżej działalność ośrodka, a także wypocząć w cieniu drzew. Kolejny punkt ścieżki prowadzi do największego myślęcińskiego stawu, tworząc stację Staw i szuwary. Na Polanie Śródleśnej poznajemy bogactwo roślin polnych, a także jej mieszkańców. Z kolei czwartym punktem jest zachwycający las grądowy, przykład coraz rzadziej spotykanych lasów. Finał ścieżki znajduje się na malowniczej Alei trzech stawów – opisuje rzecznik LPKiW Sandra Tyczyno.

Warto dodać, że każdy punkt ścieżki opatrzony jest tablicą informacyjną z QR kodem, który umożliwi pobranie informacji ze strony. Twórcy projektu zapewniają, ż otoczenie będzie na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu pokazana zostanie bioróżnorodność, a każdy odbiorca będzie mógł zachwycać się myślęcińskim pięknem w różnych porach roku. Celem ścieżki jest bowiem uwrażliwienie ludzi na obcowanie z naturą.

Program finansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. – Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej od trzech miesięcy działa jako część Szumilasu-miejsca spotkań. Realizuje program zielonej edukacji, niebawem na Facebooku (Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Szumilas miejsce spotkań) pojawią się informacje o warsztatach skierowanych do dzieci z naszego regionu. Wszystkie zajęcia odbywać się będą nieodpłatnie – podkreśla Tyczyno.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści