Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
91% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 2 • L -1
2C
Pon
2C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportOficjalnie: Pięciu siatkarzy odchodzi z Łuczniczki
Mateusz Sacharewicz - SG
17.05.2018 | 14:05

Oficjalnie: Pięciu siatkarzy odchodzi z Łuczniczki

Zmiany w bydgoskim zespole.

Na zdjęciu: Mateusz Sacharewicz odchodzi z Łuczniczki Bydgoszcz

Fot. archiwum

Pięciu zawodników rozstało się z bydgoską Łuczniczką.  W czwartek klub oficjalnie potwierdził, ze w przyszłym sezonie w jego barwach nie zobaczymy Mateusza Sacharewicza,  Krzysztofa Bieńkowskiego, Edgardo Goasa, Metodiego Ananiewa i Jewgienija Gorchaniuka.

O takim scenariuszu w Łuczniczce informowaliśmy już w minionym tygodniu. Największa stratą wydaje się odejście Sacharewicza. Środkowy opuszcza Łuczniczkę po dwóch sezonach w Bydgoszczy. W pierwszym był najlepiej blokującym zawodnikiem ligi. – Dziękuje za wszystko, co mnie tutaj spotkało. Zarówno miasto, jak i klub zawsze będzie mi się kojarzyło z samymi pozytywnymi wspomnieniami. Do zobaczenia po drugiej stronie siatki – napisał Sacharewicz na Twitterze. Kontrakty obcokrajowców wygasną 20 maja, zaś  Bieńkowski wróci do Zaksy Kędzierzyn-Koźle po okresie wypożyczenia.

W sumie Łuczniczkę opuściło już sześciu zawodników, bo z końcem sezonu karierę zakończył Wojciech Jurkiewicz. Na razie nie wiadomo, kto miałby wzmocnić drużynę. – Jesteśmy w trakcie budowania składu. O zmianach będziemy informować w najbliższym czasie – czytamy w klubowym komunikacie.  Nie jest jednak tajemnicą, że od kilku miesięcy sytuacja finansowa siatkarskiej spółki nie wygląda najlepiej.

Podopieczni Jakuba Bednaruka zakończyli sezon 2017/2018 zwycięskim barażem z mistrzem I ligi AZS-em Częstochowa. Łuczniczka odniosła trzy pewne zwycięstwa (dwukrotnie po 3:0 i raz 3:1).


Powiązane treści