Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oficjalnie: Trzecia Droga zaprezentuje kandydata na prezydenta Bydgoszczy

Dodano: 01.03.2024 | 20:29

Na zdjęciu: Joanna Czerska - Thomas ma być kandydatką Polski 2050 na prezydenta Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W niedzielę powinny wyjaśnić się ostatnie niewiadome dotyczące kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych w Bydgoszczy. Tego dnia swoje listy ma przedstawić Trzecia Droga. Jak zapowiada ugrupowanie, zaprezentowany zostanie też kandydat na prezydenta miasta.

W przeciwieństwie do Nowej Lewicy przedstawiciele Polski 2050 i PSL nie zdecydowali się w Bydgoszczy na wspólny start z Koalicją Obywatelską, ale – podobnie jak w jesiennych wyborach parlamentarnych – jako Trzecia Droga. Na ich listach mają znaleźć się też przedstawiciele Razem.

Trzecia Droga ma zaprezentować swoich kandydatów podczas niedzielnej konferencji prasowej, która odbędzie się na placu Praw Kobiet w Bydgoszczy – lokalizacja wydaje się nieprzypadkowa, bo główne role na listach mają odgrywać właśnie kobiety.

Jak zapowiedziano w zaproszeniu, przedstawiony zostanie także kandydat Trzeciej Drogi na prezydenta miasta. Wszystko więc wskazuje na to, że z Rafałem Bruskim i Łukaszem Schreiberem zmierzy się Joanna Czerska – Thomas.

Czytaj wywiad z Łukaszem Schreiberem: TUTAJ

O możliwym wystawieniu wiceprzewodniczącej rady miasta w wyborach prezydenckich mówiło się od kilku tygodniu. Z samą zainteresowaną rozmawialiśmy w tym czasie kilka razy i zawsze odpowiadała, że nic jeszcze nie jest przesądzone. O ile w poprzedni weekend dobiegały do nas nieoficjalne wieści, że jej kandydatura jest coraz mniej prawdopodobna, tak w ostatnich godzinach sytuacja zmieniła się.

Na liście Trzeciej Drogi ma też znaleźć się Wojciech Bulanda – obecnie radny Koalicji Obywatelskiej, który nie znalazł się wśród kandydatów rządzącego ugrupowania. Kandydaci Razem mają startować z numerem 5 w każdym okręgu.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec bdg
mieszkaniec bdg
1 miesiąc temu

Wreszcie będę miał na kogo oddać swój głos!

Jacek
Jacek
1 miesiąc temu

Najlepiej, jak trzecie miejsce w wyborach zajmie Bruski. To będzie odpowiednia ocena jego rządów.

stary dziad
stary dziad
1 miesiąc temu

Wygląda na nimfomankę.

Seba
Seba
1 miesiąc temu

Nareszcie nie będzie trzeba wybierać między dżumą,a cholerą,tylko jedno pytanie czy ta pani jest mieszkanką Bydgoszczy,a nie z Osielska czy Niemcza. Ostatecznie może mieszkać w Fordonie ,albo w Brzozie. Niech codziennie się wkur..na korki i dziury w jezdni .

Bydzia 4
Bydzia 4
1 miesiąc temu

Żeby to nie była tylko nawiedzona komunistka, co zamknie miast dla samochodów, każe nam jeździć rowerami i pobuduje wszędzie te kretyńskie przystanki wiedeńskie

zzz
zzz
1 miesiąc temu

Jakich konkretnie praw nie ma w Polsce kobieta, poza nieograniczoną skrobanką? Bo wskazać preferencje dla nich mogę bez zastanowienia – szybsze prawo do emerytury (gdzie cała cywilizowana Europa albo już wyrównała, albo jest w trakcie równania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn). Kiedyś to prawo było tłumaczone rodzeniem dzieci. Dziś przy tak śmiesznie niskim przyroście naturalnym i deklaracjami jakichś ponad 40 procent młodych kobiet że nie chcą mieć dzieci, to nie jest wymówka. Już pominę, ze w innych krajach, gdzie wiek jest równy, jakoś to nie jest potrzebne. A dziś, w tym podono „patriarchalnym” kraju ani w poprzednim rządzie, ani w… Czytaj więcej »

Slick
Slick
1 miesiąc temu

Ta Pani to modelowa lewaczka spod znaku błyskawicy. Jej ewentualne rządy to więcej „Równości, walki z homofobią, tęczowych piątków w szkołach itp. wynalazków, a i oczywiście więcej” praw kobiet”cokolwiek to znaczy. Tak jakby kobiety praw nie miały.. Kolejne „pełnomocniczki” od czegokolwiek, mowy nienawiści itp.