[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ogród Botaniczny UKW zostanie ponownie otwarty. Sprawdź zasady!

Dodano: 30.05.2022 | 10:34

Na zdjęciu: Ogród Botaniczny UKW zostanie udostępniony zwiedzającym od 1 czerwca 2022 roku.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Ogród Botaniczny UKW zostanie ponownie otwarty! Uczelnia poinformowała, że częściowe udostępnienie rewitalizowanego terenu zielonego dla zwiedzających nastąpi wraz z początkiem czerwca.

Ogród Botaniczny UKW jest popularnym miejscem odpoczynku dla wielu mieszkańców Bydgoszczy. Od roku przechodzi on kompleksową rewitalizację, która wpływa na jego dostępność dla zwiedzających. Jak pisaliśmy 11 maja, na bramie od strony ulicy Niemcewicza umieszczono informację: „Ogród Botaniczny UKW zamknięty do odwołania”, co zaniepokoiło gości ogrodu. – Dopiero co wisiała kartka z informacją, że otwarcie nastąpi w maju – żaliła się mieszkanka Śródmieścia.

W odpowiedzi na nasze zapytania, rzecznik prasowy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Tomasz Zieliński zapewnił, że zielony zakątek w centrum Bydgoszczy zostanie częściowo otwarty na przełomie maja i czerwca – prace związane z prowadzeniem instalacji nawadniających pod ścieżkami uniemożliwiły bowiem wcześniejsze udostępnienie go zwiedzającym. Teraz uczelnia podaje konkretną datę

Ogród Botaniczny UKW – godziny otwarcia 2022

Jak poinformowali przedstawiciele ogrodu, zostanie on otwarty dla zwiedzających w środę, 1 czerwca. Ogród Botaniczny UKW będzie otwarty w następujących godzinach:

  • poniedziałek – piątek: od godziny 8:00 do 18:00
  • weekendy i święta – od godziny 10:00 do 18:00.
  • UWAGA! W dniach 1, 6, 8 i 13 czerwca ogród będzie czynny w godzinach 8:00 – 14:30.

Wstęp do ogrodu botanicznego jest bezpłatny. Warto dodać, że ze względu na trwające nadal prace budowlane, część terenu będzie niedostępna. Czynne będzie tylko jedno wejście do Ogrodu – od ulicy Powstańców Wielkopolskich przy wyjeździe z uczelni (vis a vis sklepu ogrodniczego).

Ogród Botaniczny UKW: Czytaj więcej na temat rewitalizacji i historii bydgoskiego „botanika”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments