Metropolia BydgoskaREGIONSportOlimpia nadal w strefie spadkowej. Nie wykorzystała szansy w Chojnicach
12.03.2021 | 22:05

Olimpia nadal w strefie spadkowej. Nie wykorzystała szansy w Chojnicach

Na zdjęciu: Piłkarze Olimpii przegrali z Chojniczanką Chojnice.

Olimpia Grudziądz przegrała w piątek z Chojniczanką Chojnice i pozostała w strefie spadkowej. Podopieczni Zbigniewa Smółki nie wykorzystali szansy na zdobycie punktów.

Początkowo mecz układał się po myśli grudziądzan. W 24. minucie Nikodem Sujecki obronił rzut karny wykonywany przez Szymona Skrzypczaka, a siedem minut później zdecydowanie skuteczniejszy z 11. metra był Jose Embalo, dając grudziądzanom prowadzenie. Wyżej plasujący się w tabeli gospodarze zdołali jednak jeszcze przed przerwą wyrównać, gdy do siatki trafił Adam Ryczkowski, zaś po zmianie stron Mateusz Klichowicz dał Chojniczance prowadzenie. W 93. minucie Artur Pląskowski ustalił wynik meczu na 3:1. Olimpia kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak w samej końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał David Andronic.

Po rozegraniu 20 spotkań Olimpia zajmuje siedemnaste, zagrożone spadkiem, miejsce w tabeli. Trzy punkty zdobył dziś inny z zespołów walczących o utrzymanie – Błękitni Stargard pokonali Wigry Suwałki 1:0.