Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 4 • L 3
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOpiekunka z bydgoskiego żłobka jednak nie jest zakażona koronawirusem. Sanepid potwierdza ujemny wynik testu
KORONAWIRUS ŻŁOBEK SŁONECZKO
03.06.2020 | 20:08

Opiekunka z bydgoskiego żłobka jednak nie jest zakażona koronawirusem. Sanepid potwierdza ujemny wynik testu

Na zdjęciu: Żłobek przy placu Poznańskim został zamknięty.

Fot. Szymon Fiałkowski

Opiekunka, pracująca w Żłobku Miejskim nr 1 „Słoneczko” na placu Poznańskim nie jest jednak zakażona koronawirusem – poinformował sanepid po wykonaniu kolejnych badań na obecność wirusa. Placówka została wczoraj zamknięta, a rodzice i dzieci zostali wysłani na kwarantanne. 

Wczoraj informowaliśmy, że ze względu na wykrycie u jednej z pracownic SARS-CoV-2, sanepid podjął decyzję o zamknięciu Żłobka Miejskiego nr 1 „Słoneczko” na placu Poznańskim.  W poniedziałek, 1 czerwca w godzinach wieczornych kierownik żłobka przy placu Poznańskim otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednej z opiekunek – powiedziała nam dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich Agnieszka Szulc. Tego samego dnia wykonano telefony do wszystkich rodziców w celu przekazania informacji o przypadku koronawirusa. – Zostały sporządzone listy z danymi wszystkich pracowników placówki, dzieci oraz rodziców w celu podjęcia dalszych czynności przez stację sanitarno-epidemiologiczną – wyjaśniała dyrektor Szulc. Z naszych informacji wynikało, że rodzice dzieci uczęszczających do żłobka we wtorek przed południem otrzymali telefon z informacją o konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny. Łącznie wysłano na nią 178 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykonała kolejne badania próbki, pobranej od pracownicy Dały one jednak wynik ujemny. – Po godz. 15:00 otrzymaliśmy wynik trzeciego wymazu, to jest drugi, który był przeprowadzony w laboratorium wojewódzkiej stacji. Zarówno drugi wynik, jak i trzeci jest ujemny. Możemy więc powiedzieć, że osoba ta nie jest zakażona – powiedziała w Radiu PiK Olga Radkiewicz, rzecznik bydgoskiego sanepidu. Wymazy pobrano też 100 osób, które mogły mieć kontakt z pracownicą, ale ich wyniki będą znane później.

Bydgoskie żłobki zostały otwarte tydzień temu – w poniedziałek, 25 maja. Pozostałe placówki pracują bez zmian.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści