Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoOpiekunka z bydgoskiego żłobka zakażona koronawirusem. Placówka została zamknięta!
02.06.2020 | 14:07

Opiekunka z bydgoskiego żłobka zakażona koronawirusem. Placówka została zamknięta!

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Żłobek na placu Poznańskim jest obecnie zamknięty do odwołania.

Fot. nadesłane / archiwum

Sanepid podjął decyzję o zamknięciu Żłobka Miejskiego nr 1 „Słoneczko” na placu Poznańskim. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednej z opiekunek.

Od wczesnego wtorkowego popołudnia docierały do nas sygnały o możliwym wykryciu przypadku SARS-CoV-2 u jednej z osób pracujących w „Słoneczku”. Informację udało nam się potwierdzić u dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich w Bydgoszczy Agnieszki Szulc. – W poniedziałek, 1 czerwca w godzinach wieczornych kierownik żłobka przy placu Poznańskim otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednej z opiekunek – mówi Szulc.

O sprawie od razu została poinformowana stacja sanitarno-epidemiologiczna. Jak przekazała nam rzecznik prezydenta Marta Stachowiak, jej decyzją placówka została zamknięta. – Dalsze decyzje w tej sprawie będą podjęte na podstawie informacji z sanepidu – dodaje. O szczegóły chcieliśmy zapytać rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Olgę Radkiewicz, ale telefonicznie nie chciała nam udzielić informacji. Wysłaliśmy więc e-mail z pytaniami i czekamy obecnie na odpowiedź.

Wiadomo natomiast, że jeszcze w poniedziałek wykonano telefony do wszystkich rodziców w celu przekazania informacji o przypadku koronawirusa. – Zostały sporządzone listy z danymi wszystkich pracowników placówki, dzieci oraz rodziców w celu podjęcia dalszych czynności przez stację sanitarno-epidemiologiczną – wyjaśnia dyrektor Szulc. Z naszych informacji wynika, że rodzice dzieci uczęszczających do żłobka we wtorek przed południem otrzymali telefon z informacją o konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny.

Bydgoskie żłobki zostały otwarte tydzień temu – w poniedziałek, 25 maja. Pozostałe placówki pracują bez zmian.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zosia
Zosia
1 rok temu

Czyli mają odmrazanie gospodarki…

Lok_Pat
Lok_Pat
1 rok temu

Łódź zrobiła testy, Toruń też ma robić badania ( albo zrobił) i kilka innych miast, a my idziemy śladem Warszafki…albo innego Podkarpacia… De facto można robić testy dla całego Śląska, a reszta Polski się odmraża przy ilości zachorowań takiej jaka była podczas wprowadzenia maseczek…Patrząc na zachowania ludzi na starówce w poprzedni weekend i umiejętność zachowania dystansu społecznego to przez kolejny rok powinni co niektórzy chodzić nawet w maskach gazowych….Grunt, że mamy chwilowe odmrożenie. Później nastąpi zlodowacenie i kilka miesięcy trwałej kwarantanny.
Bravo my:)

Lok_Pat
Lok_Pat
1 rok temu

Ciekawe czy ratusz też był na spacerze, może pójdzie 4 czerwca…

Powiązane treści