Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 14 • L 12
14C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOsiedle Eskulapa zyska lepszą infrastrukturę. Prace jeszcze w tym roku
roboty_drogowe_znak
05.01.2016 | 14:50

Osiedle Eskulapa zyska lepszą infrastrukturę. Prace jeszcze w tym roku

Budowę części ulic: Matki Teresy z Kalkuty, Jasinieckiej i Trybowskiego zakładają tegoroczne plany bydgoskiego urzędu miasta.

Na zdjęciu: Roboty drogowe na osiedlu Eskulapa mają rozpocząć się i zakończyć w 2016 roku.

Fot. archiwum

Blisko osiem milionów złotych zaplanowano w tegorocznym budżecie na rozbudowę infrastruktury drogowej w rejonie osiedla Eskulapa w północnej części Fordonu. Nową nawierzchnię zyska przede wszystkim ulica Matki Teresy z Kalkuty.

Jak podkreśla bydgoski ratusz, jej budowa ma związek z istotnością dla sieci drogowej w tym rejonie miasta. „Ulica Matki Teresy z Kalkuty nie ma bowiem charakteru drogi osiedlowej, tylko drogi głównej” – czytamy na stronie Bydgoszcz.pl. O wydanie pozwolenia na realizację inwestycji prezydent Rafał Bruski wystąpił na początku grudnia.

W ramach prac wykonany zostanie 800-metrowy odcinek wspomnianej już ulicy Matki Teresy z Kalkuty – od skrzyżowania z ul. Romanowskiej (przy Centrum Onkologii) do ul. Pod Skarpą. Ulica zyska również cztery niewielkiej wielkości ronda – u zbiegu z Romanowskiej, Rydygiera, Pod Skarpą i Trybowskiego. Ta ostatnia zostanie wydłużona o niemal kilometr. Twardą nawierzchnię zyska ponadto ponad 300-metrowy odcinek ulicy Jasinieckiej – na odcinku od Trybowskiego do Pod Skarpą. Wzdłuż ulicy Matki Teresy z Kalkuty zostanie wytyczona także droga dla rowerów. Znajdzie się ona po wschodniej stronie ulicy.

Prace mają pochłonąć 7,8 miliona złotych, a częściowo finansowane będą z kredytu. Nowa ulica ma usprawnić komunikację w rejonie os. Eskulapa, a także poprawić dojazd z Fordonu do Myślęcinka.


Powiązane treści