Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Osielsko przeciwdziała koronawirusowi. Zmiany w funkcjonowaniu urzędu gminy i przychodni

Dodano: 12.03.2020 | 14:00

Na zdjęciu: Urząd Gminy w Osielsku zachęca mieszkańców do kontaktu telefonicznego i elektronicznego.

Fot. Stanisław Gazda

Podczas środowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zapadła decyzja o tymczasowym zamknięciu szkół, przedszkoli, uczelni wyższych, ale również instytucji kultury na najbliższe dwa tygodnie. Także w Osielsku podjęto decyzje dotyczące zmiany funkcjonowania placówek gminnych.

Wójt gminy Wojciech Sypniewski w specjalnym komunikacie prosi mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie gminy. – W trosce o Państwa zdrowie, w związku z potrzebą zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zwanego potocznie koronawirusem proszę, aby w miarę możliwości załatwiać sprawy urzędowe w formie elektronicznej i ograniczyć osobiste wizyty w Urzędzie i gminnych jednostkach, jeżeli przepisy prawa nie wymagają osobistego stawiennictwa – apeluje Sypniewski.


Szkoły, uczelnie i instytucje kultury zamknięte w całej Polsce


Wójt dodaje, że w przypadku wizyty w urzędzie lub innej gminnej jednostce, oczekując na spotkanie z urzędnikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, należy zachowywać odpowiedni dystans od innych oczekujących. Wszelkie niezbędne numery i dane kontaktowe do urzędników znajdują się na stronie www.osielsko.pl i www.bip.osielsko.pl.

Nastąpiły też zmiany w trybie przyjmowania pacjentów w przychodni gminnej. Nie można zgłosić się osobiście do przychodni, ani umówić się na wizytę. Należy kontaktować się pod numerami telefonów: 52 381 31 13 lub 52 381 35 73 oraz 601 471 999 – do Osielska oraz 52 381 87 92 do Maksymilianowa.

W pierwszym etapie odbędzie się konsultacja telefoniczna z lekarzem, pielęgniarką i położną. Podczas konsultacji lekarz może udzielić porady, wystawić receptę, skierowanie, zlecenie, zaświadczenie i zwolnienie. Jeśli w trakcie tej porady lekarz lub pielęgniarka uzna, że wizyta w przychodni jest konieczna, od razu ustali jej termin lub oddzwoni w ciągu 1-3 godzin – informuje urząd gminy.

Zgodnie z decyzją władz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zdecydował o zamknięciu wszystkich świetlic i odwołaniu wszystkich zajęć w GOK i podległych mu świetlicach na terenie gminy. – Odwołane zostają wszelkie wyjazdy organizacji działających przy świetlicach i w GOK, imprezy, konkursy, konferencje, zajęcia dodatkowe – podkreśla dyrektor i dodaje, że na czas zawieszenia działalności nie wolno przyprowadzać dzieci do świetlic i GOK. Od dziś (12 marca), zamknięty do odwołania został też basen przy ul. Tuberozy, będący w zarządzie GOSiR.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments