Bydgoszcz
5C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 5 • L 2
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoPolitykaOsielsko z kolejnym bonusem za frekwencję wyborczą. Tym razem od marszałka
15.07.2020 | 13:15

Osielsko z kolejnym bonusem za frekwencję wyborczą. Tym razem od marszałka

Na zdjęciu: W niedzielę do urn poszło aż 80,8% mieszkańców gminy Osielsko.

Fot. Szymon Fiałkowski

W drugiej turze wyborów prezydenckich gmina Osielsko pobiła swój rekord frekwencji z pierwszego etapu głosowania – w niedzielnym głosowaniu wzięło udział ponad 80% uprawnionych mieszkańców. W związku z tym, samorząd otrzyma kolejny, po wozie strażackim, bonus za liczny udział społeczności w wyborach – tym razem będzie to voucher o wartości 20 tysięcy złotych na organizację atrakcyjnego wydarzenia kulturalnego.

Gmina Osielsko może poszczycić się rekordową frekwencją w drugiej turze wyborów prezydenckich nie tylko w skali powiatu, ale i całego województwa kujawsko-pomorskiego – w niedzielę do urn poszło aż 80,8% mieszkańców gminy – czyli 8724 spośród 10 790 osób uprawnionych do głosowania. Przypomnijmy, że w pierwszej turze frekwencja w Osielsku wyniosła ponad 78% – był to najlepszy wynik w całym województwie. Dzięki niemu gmina ma otrzymać wóz strażacki w ramach organizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji akcji „Bitwa o Wozy”.

Zobacz również:

Osielsko po raz kolejny z rekordową frekwencją! Znamy wyniki głosowania w gminie

W myśl profrekwencyjnej inicjatywy zapowiedziano, że w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Było o co walczyć, bo wartość jednego takiego wozu to prawie 800 tysięcy złotych – podkreśla oficjalna strona Rady Ministrów. Wójt gminy Osielsko otrzymał już symboliczną promesę na zakup pojazdu – teraz stacjonująca na terenie gminy Osielsko OSP Bydgoszcz przygotowuje się do jego pozyskania.

Przeglądamy otrzymane oferty, konsultujemy się ze strażakami z zaprzyjaźnionych jednostek. Podpatrujemy ich wozy, sprawdzając rozwiązania różnych producentów, szukając tego najlepszego. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach naszych poczynań – przekazała OSP Bydgoszcz. W związku z zakupem pojazdu, konieczne będzie też znalezienie – bądź budowa – budynku, w którym mieścić się będzie remiza ochotników.

Dzięki licznemu udziałowi mieszkańców w niedzielnym głosowaniu, gmina Osielsko otrzyma także kolejny bonus – tym razem od marszałka województwa. – Konkurs dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych ogłosiliśmy 8 lipca, w ramach samorządowej wojewódzkiej kampanii profrekwencyjnej – podkreśla urząd marszałkowski.

Bonusy w wysokości 20 tysięcy złotych zostały przyznane za najwyższą frekwencję wyborcza w poszczególnych gminach Kujaw i Pomorza. W oparciu o nią urząd marszałkowski stworzył ranking gmin w pięciu kategoriach. Osielsko okazało się najlepsze w frekwencyjnej rywalizacji w gminach wiejskich. Bonus od marszałka Piotra Całbeckiego jest właściwie – jak podkreśla urząd – nagrodą dla mieszkańców. Zostanie on bowiem przeznaczony na organizację atrakcyjnej imprezy kulturalnej.

Poza Osielskiem, nagrodę od marszałka otrzymają także władze Torunia (największa frekwencja spośród miast prezydenckich), Brodnicy (stolicy powiatu ziemskiego z największą frekwencją), Ciechocinka (najlepsze miasto w kategorii pozostałych miast) i Solca Kujawskiego (zwycięzca w kategorii największa frekwencja w gminie miejsko-wiejskiej). Samorząd województwa przypomina, że mieszkańcy tych miast już po raz drugi udowodnili, że chętnie spełniają obywatelski obowiązek, ponieważ w ubiegłym roku te same samorządy zwyciężyły w konkursie ogłoszonym w związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści