Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOstatni etap modernizacji Teatru Kameralnego. Prace mają zakończyć się jesienią [ZDJĘCIA]
24.04.2021 | 23:49

Ostatni etap modernizacji Teatru Kameralnego. Prace mają zakończyć się jesienią [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Wewnątrz budynku Teatru Kameralnego trwa montaż instalacji, urządzeń techniki scenicznej oraz wygłuszeń.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa ostatni etap prac w rewitalizowanym gmachu Teatru Kameralnego. Budynek ma zostać przekazany do użytkowania jesienią tego roku.

Przebudowa gmachu dawnej sceny teatralnej na Starym Mieście rozpoczęła się trzy lata temu. Sercem obiektu będzie sala teatralna o o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych z widownią na 234 miejsca wraz z kuluarami. Poza nią, powstaje także mniejsza sala na 50 osób, a także zaplecze biurowe i socjalne. Prace, prowadzone przez firmę Ebud miały zakończyć się pod koniec 2020 roku, lecz sytuacja epidemiczna zwiększyła opóźnienie inwestycji. Obecnie, jak raportuje Urząd Miasta Bydgoszczy, wykonano niemal wszystkie prace przy elewacji głównej części budynku. – Na ścianach dominuje kolor szary. Wokół wstawionych okien zastosowano opaski z szarego piaskowca. Prace wykończeniowe będą jeszcze prowadzone przy zrekonstruowanej ścianie od strony ul. Podwale – informuje ratusz.

Wykonawca, po uzgodnieniach z konserwatorem zabytków, przygotowuje się również do wykonania elewacji niewielkiego zabytkowego budynku przy ulicy Grodzkiej 16, który ma pełnić rolę sali wielofunkcyjnej. – Będzie ona utrzymana w jasnej kolorystyce. Wykonana zostanie też imitacja szachulca, który pokazywały stare fotografie. W tym obiekcie mieścić będzie się sala wielofunkcyjna – podaje urząd miasta. Wewnątrz budynku trwa montaż instalacji, urządzeń techniki scenicznej oraz wygłuszeń. Ściany zyskują tynki i gładzie; trwa też kładzenie posadzek. Trwa też wyposażanie toalet. Magistrat zapewnia, że przebudowany Teatr Kameralny będzie w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: część korytarzy ma charakter pochylni.


CZYTAJ TAKŻE: Odbudowa Zachodniej Pierzei ma zmienić Bydgoszcz. Zaprezentowano wizję inwestycji


W gmachu przy Grodzkiej funkcjonować będzie nowa miejska instytucja kulturalna z dominującą funkcją sceny teatralnej przeznaczonej dla dzieci i młodzieży. Została ona powołana do życia w 2019 roku. Teatr Kameralny umożliwi też prezentację form dramatycznych i muzycznych oraz ma realizować wielowymiarowe funkcje z zakresu kreatywnej edukacji kulturowej adresowanej do wszystkich grup wiekowych odbiorców.

Przebudowa Teatru Kameralnego ma zakończyć się jesienią tego roku. Prace pochłoną około 28 mln złotych, z czego 12 mln stanowi dofinansowanie unijne. To jednak nie koniec zmian w rejonie ulicy Grodzkiej. Prezydent Rafał Bruski zapowiada, że po zakończeniu prac przy Teatrze swoje oblicze ma zmienić Rybi Rynek. – Szczegóły niebawem – enigmatycznie zapowiedział Bruski. O planach przemiany obecnego parking w plac miejski wiadomo już od kilku lat, lecz do tej pory nie weszły one w fazę realizacji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maniek
Maniek
12 dni temu

Te dwa parkingi nad Będą to jakis bandytyzm

Powiązane treści