Bydgoszcz
27C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 27 • L 27
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaOstatni przedwyborczy sondaż. Bruski z Latosem w II turze. Wszyscy kandydaci z dwucyfrowymi wynikami
wybory samorządowe Bydgoszcz
19.10.2018 | 07:00

Ostatni przedwyborczy sondaż. Bruski z Latosem w II turze. Wszyscy kandydaci z dwucyfrowymi wynikami

Na zdjęciu: Kandydaci na prezydenta Bydgoszczy (od lewej): Paweł Skutecki, Marcin Sypniewski, Tomasz Latos, Rafał Bruski i Anna Mackiewicz podczas debaty zorganizowanej przez MetropoliaBydgoska.PL.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przeprowadzony na początku tygodnia na zlecenie Polska Press sondaż prezydencki w Bydgoszczy nie przyniósł zmiany kolejności kandydatów w wyborczym wyścigu – nadal prowadzi Rafał Bruski przed Tomaszem Latosem, Anną Mackiewicz, Marcinem Sypniewskim oraz Pawłem Skuteckim. Ale są i nowości – znacznie zmalała przewaga urzędującego prezydenta nad posłem PiS, a każdy z kandydatów może pochwalić się przynajmniej 10-procentowym poparciem.

Badanie przeprowadzone przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia wykazało, że na Bruskiego chce głosować 36,6 procent ankietowanych (w poprzednim sondażu aż 47 procent). Do drugiej tury miałby wejść jeszcze Tomasz Latos z 24,5-procentowym poparciem (pod koniec września chciał na niego głosować co piąty pytany). Identyczny wynik jak kilka tygodni temu – 14,3% uzyskała Anna Mackiewicz (SLD Lewica Razem). Ale depcze jej po piętach duet Sypniewski – Skutecki. Pod koniec ubiegłego miesiąca żadnemu z nich nie udało się przebić progu 10 procent wskazań. Teraz udało się to obydwu kandydatom. Chęć głosowania na Sypniewskiego (Czas Bydgoszczy CB2018.pl) wyraziło 12,5 procent osób, niewiele mniej wskazań uzyskał reprezentujący Kukiz’15 Skutecki – 12,1%.

Sondaż na zlecenie wydawcy „Expressu Bydgoskiego” oraz „Gazety Pomorskiej” przeprowadzono w dniach 15-17 października. W formie bezpośredniego badania ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza przepytano 300 bydgoszczan. Wyniki obejmują wyłącznie te osoby, które zadeklarowały udział w niedzielnych wyborach.


Powiązane treści