Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleOszuści grasują w Fordonie! Naciągają na wymianę drzwi
fordon
18.10.2021 | 11:41

Oszuści grasują w Fordonie! Naciągają na wymianę drzwi

Na zdjęciu: Widok na osiedle Bohaterów w Fordonie.

Fot. BB

Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa ostrzega przed oszustami, którzy powołując się na spółdzielnię nakłaniają do skorzystania z „refundowanej” usługi wymiany drzwi wejściowych do mieszkań. – FSM nie prowadzi procesu wymiany drzwi do mieszkań! Nie wydaliśmy takiego zlecenia żadnej firmie – ostrzega spółdzielnia.

Jak przekazuje FSM, w poniedziałek (18 października) otrzymała ona zgłoszenie o komunikacie, który nakłania do skorzystania z „refundowanej” usługi wymiany drzwi wejściowych do mieszkań. – Informujemy, że Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa NIE prowadzi procesu wymiany drzwi do mieszkań! Nie wydaliśmy takiego zlecenia żadnej firmie. Prosimy uważać na podobne próby oszustwa – przestrzega spółdzielnia. I dodaje, że jeśli ktoś był świadkiem takiej sytuacji lub oszust zaoferował bezpośrednio takie usługi, należy skontaktować się z komisariatem policji Bydgoszcz Fordon: 52 525 58 59, 58 525 58 10 lub całodobowo 997.


CZYTAJ TAKŻE: Wielka przebudowa bydgoskiej kanalizacji deszczowej. Gdzie powstaną zbiorniki retencyjne? [LISTA]


Jednocześnie apelujemy o zamykanie za sobą drzwi wejściowych do klatek schodowych oraz do mieszkań. Prosimy nie wpuszczać na klatkę schodową obcych i zwracać uwagę na osoby kręcące się po klatkach. Przypominamy, że służby Spółdzielni posiadają stosowne identyfikatory – informuje FSM. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do ich tożsamości prosi ona o „profilaktyczny telefon” do administracji osiedla: tel. 52 343 02 72 wew. 110 („Nad Wisłą”; ”Tatrzańskie”; ”Niepodległości”), wew. 120 („Bohaterów”; „Przylesie”), wew.130 („Bajka”; ”Szybowników”) lub bezpośrednio na telefon komórkowy administratora swojej nieruchomości.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 miesiąc temu

Dziwi mnie ta skala oszustw w sieci, na wnuczka, policjanta, od mieszkan, przez instalowanie aplikacji, przez telefon, co zrobić z telefonami gdzie dzwonią oszuści i znają nasze dane osobowe, kto to kradnie, komu sprzedaje, czemu takie telefony są aktywne miesiącami. Jest tego prawdziwa plaga. Nigdy nie działo się to na taką skalę. Gdzie jest policja, gdzie jakieś filmy edukacyjne dla naiwnych w publicznej TV? Może jest potrzebna jakaś narodowa edukacja, bo cyfryzacja jak widać co niektórych przerosła.

JezusMaria
JezusMaria
1 miesiąc temu

a bo teraz w Fordonie…przedtem na Szwederowie, Górzyskowie i pewnie gdzie indziej…standardowe… 'odbędzie się wymiana drzwi, proszę określić jaki kolor by sobie państwo życzyli' i pytanie 'a kto wymienia, skąd Pan jest, na czyje zlecenie i kto za to płaci' i odpowiedź ' rozumiem, że mamy skreślić Państwa z listy chętnych ?' i pytanie 'a kto tą listę stworzył i na jakiej podstawie tam się znaleźliśmy' i koniec rozmowy, naciągacz się zmywa…..a ci co określą kolor bez pytania, dostają do podpisu kwitek zamówienia na wymianę drzwi….

Karol
Karol
1 miesiąc temu

Jak nie wpuszczac osob obcych na klatke schodowa, kiedy ulotkarze maja kody do domofonów? Wiem, ze to ich praca ale przepraszam bardzo..

Powiązane treści