Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Oto skład nowej Rady Gminy Osielsko. Komitet wójta ma tylko jednego radnego

Dodano: 09.04.2024 | 09:46

Na zdjęciu:

Fot.

Koalicja Obywatelska wprowadziła do Rady Gminy Osielsko najwięcej swoich kandydatów. Komitet aktualnie urzędującego wójta Wojciecha Sypniewskiego (Nasza Gmina Osielsko) uzyskał zaledwie jeden mandat.

Najwięcej miejsc w radzie wywalczył komitet Koalicja Obywatelska (9). 3 radnych wprowadzili „Sąsiedzi”, a po 1 Nasza Gmina Osielsko, komitet Daniela Kossakowskiego, Razem dla Jarużyna. Mandatów nie uzyskali kandydaci komitetów Nasz Dom i komitet Rafała Szymańskiego.

Skład nowo wybranej Rady Gminy Osielsko tworzą:

Koalicja Obywatelska: Beata Polasik, Paweł Kamiński, Marek Protasewicz, Sławomir Stachewicz, Lucyna Balbuza-Walkowska, Karolina Kubanek-Bryś, Piotr Stelmach, Janusz Jedliński (w przypadku kiedy Jedliński zostanie wójtem przeprowadzone zostaną wybory uzupełniające), Jacek Paliwoda

Sąsiedzi Osielsko 2024: Andrzej Wiekierak, Andrzej Matusewicz, Maciej Landowski

Nasza Gmina Osielsko: Adelina Porazińska

Komitet Daniela Kossakowskiego: Daniel Kossakowski

Razem dla Jarużyna: Piotr Gondek

Mandatów nie uzyskali radni: Danuta Szatkowska-Rzepka, Robert Wolf, Krystyna Lachowska, Przemysław Ziętara.

Przypomnijmy, że w wyborach na urząd wójta gminy Osielsko odbędzie się druga tura. Najwięcej osób swój głos oddało na Janusza Jedlińskiego z Koalicji Obywatelskiej (39,47 proc.). Drugie miejsce zajął aktualnie urzędujący wójt Wojciech Sypniewski z komitetu Nasza Gmina Osielsko (32,11 proc.). Z dalszej rywalizacji odpadł Andrzej Wiekierak z komitetu Sąsiedzi Gmina Osielsko (28,42 proc.). Druga tura zostanie przeprowadzona 21 kwietnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 miesięcy temu

jak można w świat Gminy wprowadzać partyjniaków co bedą działać na rzecz mocodawców z Bydgoszczy czy Warszawy żeby dostać w przyszłości lepsze miejsca na listach w sejmikach sejmie itp. Osielsko jak postawi na PeOwca to stanie się drugim Fordonem. Nie ma wyjścia trzeba zagłosować na Pana Wójta Sypniewskiego mimo że wiele można w Gminie lepiej zrobić.

michalkiela
michalkiela
2 miesięcy temu

sypniewski też jest partyjniakiem! PO!!!!!!

Maciej
Maciej
1 miesiąc temu

Jak czytam kto został radnym to tu dopiero będzie się działo same cwaniactwo i ten Wójt niby przyszły Pan z targowiska.

Nieszkaniec
Nieszkaniec
1 miesiąc temu

Osielsko to już drugi fordon z blokami i patodeveloperką , stąd ludzie już nie chcą obecnego wójta tak dbał o interesy mieszkańców że ze wsi zrobił właśnie drugi fordon !!!