Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesOutlet Center z pozwoleniami. Znani pierwsi najemcy
Outlet Center Bydgoszcz
30.06.2017 | 19:20

Outlet Center z pozwoleniami. Znani pierwsi najemcy

Wkrótce ma zostać osiągnięte pozwolenie z przedsiębiorcami z ul. Fordońskiej.

Na zdjęciu: Outlet Center powstanie przy ul. Fordońskiej.

Fot. mat. prasowe

Za kilka miesięcy ma ruszyć budowa Outlet Center. Wkrótce właściciele działek przy ul. Fordońskiej powinni osiągnąć porozumienie z inwestorem.

W marcu właściciele terenów, w pobliżu których stanie Outlet Center sprzeciwili się planom wykupienia ich działek lub wywłaszczenia pod budowę centrum handlowego. Zarzucali ratuszowi, że urzędnicy nawet nie pojawili się na Fordońskiej, aby zapoznać się z terenem i porozmawiać z zainteresowanymi. Wytykali także liczne błędy w projekcie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brak porozumienia ws. działek przy Fordońskiej. Straciliśmy dwie godziny życia”

W obliczu krytyki urząd miasta jeszcze w marcu zorganizował spotkanie prezydenta Rafała Bruskiego z przedsiębiorcami, ale nie dało ono rezultatu. Teraz wydaje się, że konflikt uda się jednak zażegnać. – Prowadzimy rozmowy i jesteśmy już blisko osiągnięcia satysfakcjonującego nas porozumienia – mówi Ryszard Federkiewicz, który jest właścicielem jednej z działek przy ul. Fordońskiej.

Jak informuje Property News, budowa ma ruszyć już za kilkanaście dni. Spółka Outlet Center Retail Management uzyskała już decyzję środowiskową oraz pozwolenie na budowę, a prace będą obejmować m.in. przebudowę wlotów w ul. Fordońską. Wśród najemców znajdą się m.in. Puma, Adidas, Reebok, New Balance, Dajar, Only, Monnari, Kubenz, Enzo, Home & Cook Izmir Kebab oraz Asia Food.


Powiązane treści