Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPałac Młodzieży w remoncie. Co z zapisami na zajęcia?
pałac młodzieży bydgoszcz remont
27.08.2018 | 16:58

Pałac Młodzieży w remoncie. Co z zapisami na zajęcia?

Na zdjęciu: Ściana frontowa Pałac Młodzieży jest obłożona rusztowaniami. Prace remontowe potrwają jeszcze kilka miesięcy.

Fot. BB

Przedłużają się prace przy remoncie Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Miasto informuje jednak, gdzie można zapisać się na zajęcia, oraz w jakich lokalizacji będą się one odbywały.

Przebudowa obiektu przy ulicy Jagiellońskiej w Bydgoszczy rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Zakres robót obejmuje wymianę wentylacji, klimatyzacji, technologii uzdatniania wody basenowej, stolarki okiennej oraz termomodernizację całego budynku. Na dachu budynku powstanie również instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy blisko 18 kW, która pozwoli pozyskiwać energię do wykorzystania na potrzeby własne.

Niedawno informowaliśmy, że prace w Pałacu Młodzieży osiągnęły półmetek. Firma Ebud wykonała już część nowej, szaro-białej elewacji obiektu oraz prowadzi szereg prac związanych z wymianą okien i instalacji. Nie jest jednak tajemnicą, że w związku z gorszym niż zakładano stanem budynku remont Pałacu zostanie przedłużony. – W związku z tym wydłużenie terminu zakończenia inwestycji stało się niezbędne  – trzeba wykonać roboty dodatkowe, które nie były objęte pierwotną dokumentacją, a konieczność ich realizacji wyniknęła już po rozpoczęciu robót budowlanych. Roboty dodatkowe wynikają głównie ze stanu technicznego obiektu, który okazał się gorszy niż pierwotnie zakładano – poinformowała nas rzecznik prezydenta miasta Marta Stachowiak.

Rzecznik nie odpowiedziała jednak, kiedy planowane jest zakończenie remontu. Według naszych informacji, prace mogą potrwać do wiosny przyszłego roku. Mało optymistyczny, ale możliwy wariant zakłada jednak przedłużenie ich aż do jesieni 2019 roku.

Mimo przeszkód związanych z opóźnieniem remontu, Pałac Młodzieży zachęca do skorzystania z jego oferty. Zajęcia są skierowane do różnych grup wiekowych. Placówka prowadzi m. in. zajęcia ogólnorozwojowe, sekcje modelarską, treningi samoobrony dla młodzieży czy koło miłośników lotnictwa. W Pałacu można też skorzystać z lekcji języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, rosyjskiego i hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania. Dzieci i młodzież mogą też rozwijać swoje talenty w kołach teatralnych, warsztatach dziennikarskich, filmowych i telewizyjnych oraz tanecznych, a także na zajęciach z rysunku, śpiewu i gry na instrumentach. Oferta Pałacu już pierwszego dnia trwania zapisów cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Wnioski o przyjęcie na zapisy znajdują się na stronie Pałacu Młodzieży. Można je składać w dniach 27-31 sierpnia w godz. 10.00-16.00, 3-7 września w godz. 11.00-19.00 oraz 8 września w godz. 10.00-14.00 w następujących lokalizacjach:
• w sekretariacie Gimnazjum nr 16 przy ul. Bohaterów Kragujewca 10, pokój nr 6
• w namiocie przed Pałacem Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27,
• w namiocie przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 31 przy ul. Karłowicza 2

Do czasu zakończenia remontu Pałacu Młodzieży zajęcia odbywać się będą w trzech placówkach oświatowych: SP nr 31 (ul. Karłowicza 2), Zespół Szkół Drzewnych (ul. Toruńska 44) i Gimnazjum nr 16 (ul. Bohaterów Kragujewca 10).


Powiązane treści