Pałac rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Jakie ma cele?
Dodano: 01.08.2016 | 20:43Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu rozpoczęły w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu.
Fot. Sebastian Torzewski
Siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły przygotowania do sezonu 2015/2016. Pierwszy trening był okazją do przedstawienia planów zespołu na zbliżające się rozgrywki.
W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział dziesięć zawodniczek. Zabrakło jedynie Pauliny Bałdygi i Marty Ziółkowskiej, które w ostatnich dniach wraz z reprezentacją Polski bezskutecznie walczyły o awans do mistrzostw świata do lat 23 i do dyspozycji trenera będą od następnego poniedziałku. Pojawiła się za to jedyna jak na razie nowa zawodniczka w kadrze zespołu, Magda Jagodzińska. Możliwe, że wkrótce klub pozyska kolejne siatkarki. – Prowadzimy rozmowy, ale nie będą to takie spektakularne wzmocnienia jak chociażby zrobił to ostatnio ŁKS na pozycji atakującej (sprowadził z Chemika Police Izabelę Kowalińską – dod.ST.). Myślimy o pewnych osobach, jedna zawodniczka sama się zgłosiła i zobaczymy jak to będzie – tłumaczy trener Adam Grabowski. Na razie nie wiadomo też, czy do dyspozycji szkoleniowca będzie Natalia Krawulska, która w trakcie minionego sezonu doznała kontuzji i na razie nie wznowiła treningów.
Jak zapewniał w poniedziałek szkoleniowiec, celem minimum jest dziesiąte miejsce. Jednym z atutów Pałacu w rywalizacji w powiększonej OrlenLidze ma być zgranie zespołu, który zanotował udaną końcówce ostatniego sezonu, plasując się ostatecznie na dziewiątej lokacie w tabeli. Grabowski ma też nadzieję na rozwój swoich podopiecznych. – Weronika Fojucik czyni stałe postępy. Liczę też na Jagodę Maternię, która miała kilka naprawdę dobrych momentów w poprzednim sezonie i Polę Nowakowską, która tym razem powinna zacząć sezon bez kontuzji – mówił Grabowski.
Przez cały okres przygotowawczy pałacanki mają trenować w Bydgoszczy. W dniach 9-11 września wystąpią w turnieju w Pile, a dwa tygodnie później rywalizować będą w Bobolicach. Inaugurację zmagań ligowych zaplanowano na 15 października, gdy zespół trenera Grabowskiego pojedzie do Muszyny.
- Świat GSM Superliga ALSM w Bydgoszczy ruszyła pełną parą! - 27 października 2025
- Wydarzenia w Bydgoszczy. Co ciekawego w tym tygodniu? - 27 października 2025
- Dr med. Paweł Rajewski: Wyróżnienie w Alei Autografów to zaszczyt i motywacja do dalszych działań [WYWIAD] - 18 października 2025









