Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 7 • L 6
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPałac rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Jakie ma cele?
Pałac Bydgoszcz, trening - ST
01.08.2016 | 20:43

Pałac rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Jakie ma cele?

Możliwe, że do zespołu dołączą nowe zawodniczki.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu rozpoczęły w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu.

Fot. Sebastian Torzewski

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz rozpoczęły przygotowania do sezonu 2015/2016. Pierwszy trening był okazją do przedstawienia planów zespołu na zbliżające się rozgrywki.

W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział dziesięć zawodniczek. Zabrakło jedynie Pauliny Bałdygi i Marty Ziółkowskiej, które w ostatnich dniach wraz z reprezentacją Polski bezskutecznie walczyły o awans do mistrzostw świata do lat 23 i do dyspozycji trenera będą od następnego poniedziałku. Pojawiła się za to jedyna jak na razie nowa zawodniczka w kadrze zespołu, Magda Jagodzińska. Możliwe, że wkrótce klub pozyska kolejne siatkarki. – Prowadzimy rozmowy, ale nie będą to takie spektakularne wzmocnienia jak chociażby zrobił to  ostatnio ŁKS na pozycji atakującej (sprowadził z Chemika Police Izabelę Kowalińską – dod.ST.). Myślimy o pewnych osobach, jedna zawodniczka sama się zgłosiła i zobaczymy jak to będzie – tłumaczy trener Adam Grabowski. Na razie nie wiadomo też, czy do dyspozycji szkoleniowca będzie Natalia Krawulska, która w trakcie minionego sezonu doznała kontuzji i na razie nie wznowiła treningów.

Jak zapewniał w poniedziałek szkoleniowiec, celem minimum jest dziesiąte miejsce. Jednym z atutów Pałacu w rywalizacji w powiększonej OrlenLidze ma być zgranie zespołu, który zanotował udaną końcówce ostatniego sezonu, plasując się ostatecznie na dziewiątej lokacie w tabeli. Grabowski ma też nadzieję na rozwój swoich podopiecznych. – Weronika Fojucik czyni stałe postępy. Liczę też na Jagodę Maternię, która miała kilka naprawdę dobrych momentów w poprzednim sezonie i Polę Nowakowską, która tym razem powinna zacząć sezon bez kontuzji – mówił Grabowski.

Przez cały okres przygotowawczy pałacanki mają trenować w Bydgoszczy. W dniach 9-11 września wystąpią w turnieju w Pile, a dwa tygodnie później rywalizować będą w Bobolicach. Inaugurację zmagań ligowych zaplanowano na 15 października, gdy zespół trenera Grabowskiego pojedzie do Muszyny.


Powiązane treści