Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 13 • L 13
14C
Sob
14C
Nd
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolityka„Panie Latos, kim pan jest?” KOD i Obywatele RP demonstrowali w Bydgoszczy
demonstracja KOD i Obywateli RP przed Filharmonią Pomorską Bydgoszcz_ Bogusław Białas
30.09.2018 | 19:08

„Panie Latos, kim pan jest?” KOD i Obywatele RP demonstrowali w Bydgoszczy

Pikieta odbyła się przed Filharmonią Pomorską, gdzie odbywała się konwencja wojewódzka Prawa i Sprawiedliwości.

Na zdjęciu: Przed budynkiem Filharmonii Pomorskiej zebrało się kilkadziesiąt osób.

Fot. Bogusław Białas

Kilkadziesiąt osób z Komitetu Obrony Demokracji i Obywateli RP pikietowało dzisiaj przed Filharmonią Pomorską.

To właśnie tam odbyła się dzisiaj konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości, na której prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki wychwalali kandydaturę Tomasza Latosa na prezydenta Bydgoszczy. – Strzałem w dziesiątkę dla Bydgoszczy jest Tomasz Latos – mówił szef rządu. Kaczyński dodawał: – Jeśli ktoś chce dobrej zmiany, to musi poprzeć PiS i Tomasza Latosa.

Przed budynkiem filharmonii zebrało się kilkadziesiąt osób z KOD-u i Obywateli RP. Sprzeciwiają się oni polityce prowadzonej przez rząd PiS. Na twarzach mieli nałożone karykatury twarzy premiera Morawieckiego i dokleili do niej długi nos, co ma symbolizować jego kłamstwa. Na chodniku przy pomniku Andrzeja Szwalbego mieli postawione dwa transparenty. Jeden z nich miał hasło, że PiS rujnuje Polskę, a na drugim wypomniano art. 127 kodeksu karnego, mówiący o tym, że kto przemocą nawołuje do zmiany systemu kraju, może trafić za kratki nawet na dożywocie.

Po godzinie 10:00 Pinokio przyjeżdża do Bydgoszczy. Mateusz Morawiecki i Jacek Kurski to kłamcy – mówił jeden członków tej formacji, zanim nasz dziennikarz wszedł do budynku. – Kaczyński zbudował władzę opartą na kolesiostwie i nepotyzmie do granic absurdu. Nikt nie spodziewał się, że będziemy żyć w tak brunatnym kraju, jeszcze trzy lata temu tego nie było – dodawał.

Rządzącym oraz mediom publicznym KOD i Obywatele RP zarzucają kłamstwo. Oberwało się też Latosowi. – Panie Latos, kim pan jest? Bydgoskim posłem z Torunia, czy posłem z Torunia od ojca Rydzyka w Bydgoszczy? – padło pytanie. Wypomniano mu głosowanie przeciwko utworzeniu Metropolii Bydgoskiej, czy uczestnictwo na urodzinach Radia Maryja w Toruniu w momencie, kiedy strajkowali lekarze-rezydenci.

Przypomniano też niedawny wyrok sądu, który uznał że Morawiecki musiał przeprosić za słowa, że budowano mniej dróg za rządów poprzedniej koalicji niż ma to miejsce obecnie. – Stchórzył, bo zamiast osobiście to odczytać, poprosił o to kobietę – dodawał Karol Słowiński z KOD. Na czas pikiety mieli odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego z nadrukiem konstytucja. To hasło skandowali także przy wejściu do filharmonii prezesa Kaczyńskiego oraz przy ich wyjściu. Policja musiała oddzielić obie grupy (zwolenników PiS oraz pikietujących), obyło się bez incydentów.


Powiązane treści