Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPapier toaletowy pije herbatę, a but rozmawia z filiżanką. Nowa kampania urzędu miasta
06.12.2023 | 10:04

Papier toaletowy pije herbatę, a but rozmawia z filiżanką. Nowa kampania urzędu miasta

Zdjęcia: mat. UMB

Czysta Bydgoszcz rozpoczęła nową kampanię edukacyjną. Ratusz chce przypomnieć mieszkańcom, jak ważna jest segregacja śmieci.

Z roku na rok stosunek odpadów zmieszanych do segregowanych w Bydgoszczy systematycznie się zmniejsza. – Wykonaliśmy wspólnie z mieszkańcami kapitalną pracę, która umożliwia recykling prawie 40 proc. odpadów. To jeden z najlepszych wyników wśród polskich miast – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

–  Działamy jednak dalej, by nasz system gospodarowania odpadami był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Dlatego inwestujemy w nowoczesne technologie, które pozwolą nam osiągać jeszcze lepsze wyniki. Uruchamiamy nową sortownię, wybudujemy biogazownię. Poddawanie recyklingowi jeszcze większej ilości odpadów, będzie jednak możliwe tylko we współpracy z mieszkańcami. Liczę, że nasza kolejna kampania edukacyjna pozwoli bydgoszczanom jeszcze efektywniej prowadzić segregację. Przyniesie to nie tylko wymierne korzyści dla naszego środowiska, ale pozwala jednocześnie utrzymać ceny wywozu śmieci na bardzo niskim poziomie – dodaje.

Tym razem w ramach kampanii #SegregujDobrze miasto organizuje warsztaty recyklingowe razem z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w  Bydgoszczy, a na przystankach komunikacji miejskiej oraz miejskich stronach internetowych pojawiają się ilustracje z dialogami prowadzonymi przez produkty poddawane recyklingowi. Każda oprócz zabawnej rozmowy została wzbogacona o dane statystyczne uświadamiające korzyści z recyklingu.

Jak pokazują statystyki najlepiej segregujemy szkło, a nieco gorzej papier, metale i tworzywa sztuczne. Niestety, w pojemnikach na śmieci zmieszane nadal znajdują się cenne surowce jak odpady bio czy tworzywa. Jak podkreśla urząd miasta, trzeba pamiętać, że segregacja odpadów to nie tylko pojemniki kolorowe, ale również czarne.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments