Bydgoszcz
14C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 18 • L 11
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
19C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPark przemysłowy ma już 15 lat. „To gospodarcze serce metropolii”
Inauguracja IDEA Przestrzeń Biznesu - LG (13)
25.02.2020 | 10:44

Park przemysłowy ma już 15 lat. „To gospodarcze serce metropolii”

Na zdjęciu: Prezydent Raał Bruski i prezes BPPT Andrzej Półgrabski wspominali podczas wtorkowej konferencji prasowej rozwój Bydgoskie Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny będzie w tym roku obchodził 15-lecie istnienia. Obecnie pracuje w nim ok. 4 tysiące osób.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to gospodarcze serce Metropolii Bydgoszcz – mówił prezydent Rafał Bruski podczas wtorkowej konferencji prasowej.  – Na jego terenie udało się nam stworzyć 4 tysiące nowoczesnych miejsc pracy. Funkcjonuje w nim ponad 140 firm. Cały czas pozyskujemy kolejnych inwestorów. To jeden z filarów gospodarczego sukcesu miasta. Warto pamiętać, ze inwestorzy stworzyli nie tylko miejsca pracy. Te firmy istotnie zasilają też budżet miasta, często angażują się we wspólne przedsięwzięcia, wspierają bydgoskie organizacje – wyliczał prezydent.

Zobacz również:

Czy Bydgoszcz wywalczy kolej przez lotnisko?

Bydgoski Park Przemysłowo Technologiczny powstał w 2005 roku. Spółka zarządzała terenem, który wówczas stanowiły przede wszystkim tereny leśne i nieużytki z opuszczonymi nieruchomościami przypominającymi schrony.  – Początki funkcjonowania nie były łatwe – mówił prezes BPPT Andrzej Półgrabski. – W 2010 roku na terenie parku, mimo obecności około 40 podmiotów, zatrudnionych było dopiero 500 osób. Podejmowano liczne starania i długoterminowe wyzwania, oczekując satysfakcjonujących rezultatów. Dzięki determinacji całego zespołu, stopniowemu zdobywaniu zaufania przedsiębiorców, ciągłemu poszerzaniu usług i systematycznie realizowanym inwestycjom nasz park urósł do jednego z największych parków przemysłowo technologicznych w Polsce – ocenił prezes spółki.

W latach 2010-2012 w parku przemysłowym zbudowano nowe drogi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W ostatniej dekadzie powstały też budynki z przestrzeniami dla przedsiębiorców: Idea Przestrzeń Biznesu oraz Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Trwają inwestycje związane między innymi z budową centrum demonstracyjnego. Opiekę nad dziećmi osobom zatrudnionym w parku ułatwić ma też nowoczesne przedszkole.

Obecnie Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 286 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Cały obszar jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie oznaczono go jako teren aktywności gospodarczej, obejmującej działalność usługowo-produkcyjną, składowanie i magazynowanie. Teren objęty jest możliwością zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis na tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Yyyy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Yyyy
Gość
Yyyy

Sam park jest trafiony i to bardzo, ale na litośc boską niech ktoś w końcu zacznie dzialać na dojazdem i wyjazdem z parku. To juz nie jest tragedia to jest horror za ktory odpowiadaja wlodarze miasta.

Powiązane treści