Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Parking strzeżony w Fordonie zlikwidowany. Co dalej z działką?

Dodano: 03.04.2023 | 13:32

Na zdjęciu: Teren przy Twardzickiego będzie teraz służył jako darmowy parking.

Fot. BB

Wraz z początkiem kwietnia nastąpiła likwidacja istniejącego od lat parkingu strzeżonego przy skrzyżowaniu ulic Twardzickiego i Bołtucia w Fordonie. Teren przy kościele Matki Bożej Królowej Męczenników należy do miasta – zapytaliśmy, czy planowana jest jego sprzedaż.

Od kilkunastu lat na działce przy ulicy Bołtucia, na granicy osiedli Przylesie i Bohaterów, funkcjonował parking strzeżony. W ostatnich dniach Fordon obiegła wieść o jego likwidacji – zniknęło okalające go ogrodzenie i wyburzona została budka przy wjeździe na parking.

Teren przy Twardzickiego i Bołtucia należy do miasta. Spytaliśmy zatem w ratuszu, z jakiego powodu nastąpiła likwidacja parkingu. – Umowa dzierżawy na przedmiotowy teren została zawarta na czas określony i wygasła z dniem 31 stycznia 2023 roku. Termin uprzątnięcia oraz przekazania gruntu uzgodniono z dzierżawcą na dzień 3 kwietnia – informuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Jakie będą dalsze losy działki? – Nie zapadła jeszcze decyzja czy teren zostanie sprzedany, czy ponownie wydzierżawiony w trybie przetargowym – przekazuje Stachowiak.  Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Fordon Przylesie-Wiatrak” w Bydgoszczy, nieruchomość ta została przeznaczona pod parking kubaturowy z dopuszczeniem funkcji usługowych jako uzupełniających podstawowe przeznaczenie terenu.

Do czasu budowy parkingu poziomowego na działce może funkcjonować parking powierzchniowy. W konsultacjach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta składano jednak wnioski o jej przekształcenie pod budowę budynków mieszkalnych. Wciąż jednak najistotniejsze są jednak zapisy planu miejscowego.

CZYTAJ TAKŻE: Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci [ZDJĘCIA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolek
Karolek
1 rok temu

Wiadomo że pójdzie pod deweloperke,po cu tu ściemniać Państwo z ratusza

Tomas
Tomas
1 rok temu

No przecież wiadomka ze deweloperka łapę położy na ten teren. Z parkingu nie będzie takie kasy.