Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaParking P&R w Myślęcinku pomieści 125 aut. Inwestycję poprzedziły wycinki drzew [ZDJĘCIA]
01.08.2021 | 12:43

Parking P&R w Myślęcinku pomieści 125 aut. Inwestycję poprzedziły wycinki drzew [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowy parking powstaje w miejscu prowizorycznej pętli i dawnej stacji kolejki wąskotorowej.

Fot. BB

W Myślęcinku, przy pętli Las Gdański powstaje parking P&R. Ma on pomieścić 125 pojazdów i – zdaniem drogowców – zachęcać mieszkańców Osielska czy Dobrcza do przesiadki na bydgoską komunikację. Inwestycji towarzyszyła wycinka drzew.

Pierwsze prace przy budowie parkingu rozpoczęły się pod koniec czerwca. Przy zbiegu ulic Gdańskiej i Rekreacyjnej powstanie 125 miejsc postojowych. – Będą one przeznaczone w pierwszej kolejności dla osób, chcących kontynuować podróż do centrum tramwajem. Las Gdański to atrakcyjny punkt na pozostawienie pojazdów między innymi dla mieszkańców gmin Osielsko i Dobrcz – twierdzi ZDMiKP. Obiekt w Myślęcinku będzie wyposażony w kanalizację deszczową i oświetlenie. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią.

Zobacz również:

Raport o systemie P&R w Bydgoszczy

Realizacja miejsc postojowych w ramach bydgoskiej odsłony systemu „parkuj i jedź” w Lesie Gdańskim budzi kontrowersje. Pomimo przebudowy skrzyżowania Gdańskiej z Rekreacyjną na rondo, dokonanej podczas budowy buspasów, nie zaprojektowano bezpośredniego wjazdu na planowany parking. Ten powstaje od strony ulicy Rekreacyjnej – by go wykonać, konieczna była wycinka 84 drzew. Szczegóły ujawniło stowarzyszenie MODrzew, które w swoim raporcie podkreśliło, że wycięte sosny i brzozy nie wymagały wydania decyzji o wycince, ponieważ były częścią lasu. Wyrębu dokonano zatem w ramach gospodarki leśnej. Społecznicy podkreślają, że w zamian za ponad 80 usuniętych dużych drzew w rejonie nowego parkingu nasadzone zostaną jedynie dwa nowe drzewa, ponieważ projektanci systemu uznali, że „wielkość powierzchni inwestycji nie umożliwia wprowadzenie dużej liczby nasadzeń”.

Obecnie na zlecenie ZDMiKP powstaje też inny z planowanych czterech parkingów P&R – przy rondzie Maczka, obok kościoła. W tym miejscu parking funkcjonował już wcześniej, ale jak informuje ZDMiKP, w ramach inwestycji zostanie on powiększony. – W tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 75 pojazdów – czytamy w komunikacie drogowców. Wcześniej zakończyła się budowa parkingu przy rondzie Kujawskim. Powstał on w ramach rozbudowy ul. Kujawskiej. W miejscu wyburzonych kamienic po południowej stronie skrzyżowania ma parkować 140 pojazdów. Trwa też realizacja wpisanego w system P&R parkingu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej.

Niebawem ma rozpocząć się też realizacja kolejnej parkingowej inwestycji – przy pętli Przylesie, a konkretnie na terenie leśnym przy skrzyżowaniu Korfantego i Akademickiej. Plany zabudowy tego terenu budzą od dłuższego czasu spore kontrowersje – dojazd do parkingu zostanie poprowadzony przez przedłużenie ulicy Prejsa w głąb lasu; nie zaplanowano natomiast wjazdu od ulicy Akademickiej. Budowie ma towarzyszyć wycinka kilkuset drzew, choć zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz przekonuje, że część z nich zostanie przesadzona.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka wycinka przy pętli Przylesie. Miasto zaplanowało parking i drogę dojazdową w lesie

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Danny
Danny
5 miesięcy temu

Już widzę te tłumy przesiadające się na tramwaj…

stefanek
stefanek
5 miesięcy temu

Wiele ulic nieutwardzonych, wiele miejsc gdzie brakuje kilku m2 chodnika i trzeba chodzić po piachu, a oni wydają miliony w parkingi które będą obiektami widmo i zarosną trawą. D@bile rządzą tym miastem!

FFFF
FFFF
5 miesięcy temu

Kolejny genialny pomysł włodarzy tego miasta – parkować będą tam ludzie co najwyżej w weekendy, nie sądzę żeby ktokolwiek na co dzień zostawiał tam auto po to żeby tłuc się dalej tramwajem.
Ciekawe, czy ktokolwiek zrobił jakieś badania ankietowe, których wyniki uzasadniałyby takie inwestycje…

Zielone oczy Zenka
Zielone oczy Zenka
5 miesięcy temu

Nie lubie Latosa ale chyba byłby lepszym prezydentem xD Bruski jest najgorszy z mozliwych 🤣🤣🤣

Zielone oczy Zenka
Zielone oczy Zenka
5 miesięcy temu

Panie Bruski mieszkasz pan na osowej górze więc zostaw auto na rondzie przy kościele i wsiadaj do miejskiego a następnie w tramwaj i wysiadaj na teatralnym tylko uwazaj Pan by niedzielny kierowca w Pana nie uderzył podczas wysiadania a następnie idz pan pieszo 300m do swojego królestwa zobaczysz przy okazji te obrzydliwe brudne płyty na starym rynku 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Rowerzysta
Rowerzysta
5 miesięcy temu

Jasne, świetnie, ale nikogo nie interesuje „dojazdówka” do DPR’a.
Dlaczego nie ma zdjęć z tego fragmentu i gdzie jest nadzór budowlany?
Ostatnie zdjęcie i poproszę na lewo obiektywem.
Piach, korzenie, piach – dziękuję za zadbanie o bezpieczeństwo dla użytkowników DPR’a.
Kolejna wycinka drzewostanu wykonana i ten idiotyczny wyjad czy wjazd przecinający DPR, brawo.

Powiązane treści