Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 3 • L 1
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaParking w Myślęcinku będzie płatny. Każdego dnia
parkomat_Myślęcinek_JW
29.08.2017 | 14:27

Parking w Myślęcinku będzie płatny. Każdego dnia

Władze parku zapowiadają, że pozyskane w ten sposób środki przeznaczą na prace na terenie Myślęcinka.

Na zdjęciu: Na terenie parku już można znaleźć dwa parkomaty.

Fot. JW

Od 1 września wszyscy zmotoryzowani goście Myślęcinka będą musieli uiszczać opłaty za pozostawienie swojego pojazdu na terenie parku. Przedstawiciele Myślęcinka zapewniają, że pozyskane w ten sposób środki przeznaczą na prace związane z funkcjonowaniem zarządzanego przez nich miejsca. 

Osoby odwiedzające park już mogą zobaczyć w nim parkomaty. Dwa urządzenia zostały postawione w najbardziej newralgicznych miejscach widocznych przy wjazdach do parku i wzbudzają one niemałe zainteresowanie. Aktualnie parkomaty są w fazie testów. Trwają również pracę nad tworzeniem regulaminów ich użytkowania oraz infrastruktury parkingowej. Władze parku planują uruchomienie urządzeń 1 września.

Od tego czasu parkomaty czynne będą codziennie. Bilet za możliwość pozostawienia auta na terenie parku będzie kosztować 4 zł za cały czas parkowania. Oznacza to, że tyle samo zapłacą ci, którzy pozostawią auto na dwie godziny, jak i osoby korzystające z parkingu cały dzień. Władze parku twierdzą, że nie jest to duża kwota w porównaniu do innych miejsc. Przykładowo za parking na terenie miasta trzeba zapłacić znacznie więcej: 3 zł za godzinę postoju w strefie A oraz 1,5 zł – w strefie B.

Co więcej, osoby przebywające w trakcie tygodnia roboczego będą mogły „odzyskać” część kwoty przeznaczonej na parking. – Kwotę za parking będzie można odliczyć od ceny biletu w ogrodzie zoologicznym lub wejściówki do parku rozrywki. Oznacza to, że na przykład za bilet do zoo zamiast 10 zł zapłacimy 6 zł – wyjaśnia Bożena Hennig, rzecznik prasowy LPKiW Myślęcinek, i podkreśla, że ta oferta obowiązywać będzie tylko od poniedziałku do piątku. W weekendy nie będzie można z niej skorzystać.

Władze Myślęcinka chcą w ten sposób zachęcić gości do odwiedzania m.in. ogrodu zoologicznego. Pragną również uświadomić ludziom, że wpłacone przez nich środki pozostaną na terenie parku. – Pieniądze będą przeznaczane między innymi na inwestycje w parku, odnowienie ścieżek, zakup nowych sadzonek czy sfinansowanie prac polegających na dbaniu o porządek w tym miejscu – mówi Hennig dodając, że prace przeprowadzane są z myślą o gościach parku.


Powiązane treści