Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPaulina Hennig-Kloska przyjechała do Bydgoszczy. Posłanka ruchu Hołowni otworzyła swoje biuro poselskie
Paulina Hennig-Kloska
05.11.2021 | 19:16

Paulina Hennig-Kloska przyjechała do Bydgoszczy. Posłanka ruchu Hołowni otworzyła swoje biuro poselskie

Na zdjęciu: Paulina Hennig-Kloska otworzyła biuro poselskie, które mieści się na Długiej 64.

Fot. Szymon Fiałkowski

Jedna z liderek ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni przyjechała w piątek (5 listopada) do Bydgoszczy. Paulina Hennig-Kloska otworzyła w grodzie nad Brdą swoje biuro poselskie.

Biuro poselskie posłanki mieści się przy Długiej 64, tam gdzie biuro bydgoskich struktur formacji. Hennig-Kloska wzięła udział w konferencji prasowej, która poprzedziła otwarcie biura. – To cała przyjemność móc uczestniczyć w otwarciu tego biura – mówiła posłanka, która – jak dodawała – brała udział w akcjach z mieszkańcami m.in. w Nakle nad Notecią czy w Żninie. – Rozmawialiśmy z nimi o tym, co można poprawić w Polsce i regionie – podkreślała.

Hennig-Kloska z wykształcenia jest politologiem i ekonomistą, w sejmie zasiada od dwóch kadencji. Do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni dołączyła w lutym br., przenosząc się z Koalicji Obywatelskiej (.Nowoczesnej). Jeszcze jako przedstawicielka .Nowoczesnej także miała swoje biuro poselskie w Bydgoszczy, to mieściło się wówczas na Długiej 32. – Dobrze wrócić do pomysłu rozwoju struktur w regionie, które prężnie działają – przyznała Hennig-Kloska. Przypomniała też akcję „Zróbmy bułę na spółę”, w trakcie której wolontariusze i członkowie struktur przygotowują bułki bezdomnych i najbardziej potrzebujących.

 

W samej Bydgoszczy działa około 50 wolontariuszy Polska 2050. Niedawno, bydgoskie struktury Polska 2050 wyłoniły skład zarządu powiatowego. Na jego czele stanął Rafał Schaffrath, a członkami zarządu zostali Daria Boguszyńska i Norbert Pietrykowski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
21 dni temu

Zapomnieli zaprosić potencjalnych wyborców. Sami działacze. Niepoważne. I to ma być nowa jakość w polityce? Bydgoszcz nie ma swoich działaczy, żeby jakaś spadochroniarka z Warszawy zajmowała się sprawami naszego miasta?

Powiązane treści