Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pesa z kolejnym kontraktem. Bydgoska firma dostarczy pięć tramwajów do Torunia

Dodano: 22.07.2020 | 22:05
Krzysztof Zdziarski, Michał Zaleski, Zbigniew Wyszogrodzki

Na dostawę nowych tramwajów, Pesa będzie miała 24 miesiące.

Na zdjęciu: Umowę podpisali prezesi bydgoskiej Pesy Krzysztof Zdziarski (z lewej) i toruńskiego MZK Zbigniew Wyszogrodzki (z prawej). Udział w konferencji wziął także prezydent Torunia Michał Zaleski.

Fot. Wojtek Szabelski

Bydgoska Pesa dostarczy kolejne tramwaje do Torunia. Dzisiaj (22 lipca) podpisano w tej sprawie umowę. Firma na dostarczenie pojazdów do grodu Kopernika będzie miała dwadzieścia cztery miesiące.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w przetargu rozpisanym przez Miejskie Zakłady Komunikacji w Toruniu pod koniec grudnia ubiegłego roku, tylko bydgoska Pesa złożyła ofertę na dostawę pięciu nowych tramwajów do Torunia. Oferta złożona przez firmę opiewała na kwotę przeszło 46,4 mln zł.

Pesa z kolejnym kontraktem. Bydgoska firma dostarczy pięć tramwajów do Torunia

Zobacz również:

Premierowy przejazd tramwaju Twist w Gorzowie Wielkopolskim

W środę, prezesi MZK Toruń – Zbigniew Wyszogrodzki i Pesa Bydgoszcz – Krzysztof Zdziarski, w obecności prezydenta Torunia Michała Zaleskiego podpisali w toruńskim ratuszu umowę na dostawę do grodu Kopernika pięciu nowych tramwajów typu Swing. – Będą to kolejne nowoczesne tramwaje w Toruniu, bo mamy już 17 swingów – mówi Zaleski i przypomina, że toruński ratusz poprzednią umowę podpisał w 2013 roku także z Pesą, a zakup przez Toruń tramwajów to część realizowanego przez miasto dużego projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT City II”.


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoska PESA dostarczy lokomotywę do dolnośląskiej firmy


Prezes toruńskiego MZK nie ukrywa, że choć zainteresowanie przetargiem było duże, to tylko PESA złożyła w nim ofertę. – W sumie liczba zadanych nam pytań przekroczyła sto – przyznaje Zbigniew Wyszogrodzki. Wylicza, że nowe tramwaje typu Swing będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, pięcioczłonowe, z całkowicie niską podłogą wyłożoną wykładziną antypoślizgową. Dodatkowo zostaną wyposażone w klimatyzację, monitoring wizyjny, komputer pokładowy, będzie w nich dostęp do sieci WiFI, gniazda ładowania USB, biletomaty, monitory reklamowe, system zliczania pasażerów oraz zapowiedzi głosowe i wizualne przystanków.

Na mocy podpisanej umowy, Pesa ma dwadzieścia cztery miesiące na dostarczenie pojazdów do grodu Kopernika. Nowe tramwaje będą obsługiwały przede wszystkim nową linię do tzw. osiedla Jar, ale wspomogą też inne trasy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments