Bydgoszcz
18C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa zakończyła główną restrukturyzację. Teraz inwestuje w nowoczesne technologie
21.01.2021 | 09:10

Pesa zakończyła główną restrukturyzację. Teraz inwestuje w nowoczesne technologie

Na zdjęciu: Pesa wdraża nowe narzędzia IT, ktore mają usprawnić zarządzanie spółką.

Fot. mat. prasowe

Pesa zakończyła już główne działania dotyczące restrukturyzacji spółki. Teraz firma skupia się na wdrażaniu nowoczesnych narzędzi IT w obszarze zarządzania.

Nowe technologie znajdą zastosowanie między innymi w zarządzaniu procesem sprzedaży, integracji projektowana, automatyzacji procesów magazynowych, długoterminowym planowaniu produkcji i sprzedaży oraz w monitoringu jakości i serwisu. – Wdrożenie nowoczesnych narzędzi Systemu IFS Applications™ 10 to dla całej grupy PESA większa integracja procesów i systemów, dostęp do pełnej informacji o wykorzystaniu zasobów, a w konsekwencji niższe koszty, większa efektywność oraz skrócenie czasu realizacji poszczególnych zadań –  wyjaśnia prezes Pesy Krzysztof Zdziarski.


CZYTAJ TAKŻE: WYJĄTKOWE ZAMÓWIENIE PESY. POJAZDY DOSTARCZONE DROGĄ MORSKĄ


Wdrażane narzędzia IT mają też wpłynąć na rozwój procesów projektów. W pionie technicznym zostanie wdrożony system PLM (Product Life Management), który – jak tłumaczy dyrektor techniczny Jacek Konop – pozwoli na optymalizację procesów projektowych i pełne skonsolidowanie zarządzania życiem produktu, od projektu do eksploatacji w okresie pogwarancyjnym

Pesa planuje też integrację administracji i funkcji wsparcia w całej grupie kapitałowej. W ten sposób centra usług biurowych czy HR będą wspólne dla wszystkich spółek grupy. Program obejmie nie tylko zlokalizowane w Bydgoszczy spółki PESA, Skraw-Mech i Rem-Suw, ale także ZNTK Mińsk Mazowiecki.

W minionym roku Pesa zakończyła dostawę 72 pociągów typu Link dla Deutsche Bahn. Oprócz tego realizowała lub podpisywała umowy dla PKP Intercity, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich. Dostarczyła też pojazdy na Sardynię. Jak tłumaczy prezes Krzysztof Zdziarski, sytuacji firmy ustabilizowała się. – 2020 to nie był łatwy rok, także ze względu na pandemię, ale  udało nam się odrobić wiele zaległości z przeszłości – podkreśla prezes Pesy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści