Bydgoszcz
14C
Opady
66% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 14 • L 13
14C
Czw
14C
Pt
15C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPESA zbuduje Elfa 2 dla Kolei Śląskich. Jak będzie wyglądał? [NOWE WIZUALIZACJE]
elf2_ks_001
10.08.2016 | 18:59

PESA zbuduje Elfa 2 dla Kolei Śląskich. Jak będzie wyglądał? [NOWE WIZUALIZACJE]

MetropoliaBydgoska.PL dotarła do nowych wizualizacji najnowszego elektrycznego zespołu trakcyjnego produkcji bydgoskiej firmy.

Na zdjęciu: Grafika przedstawiająca najdłuższego, czteroczłonowego Elfa 2 dla Kolei Śląskich.

Fot. PESA Bydgoszcz

Pesa wygrała przetarg na dostarczenie trzynastu elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) dla Kolei Śląskich. Nam udało się dotrzeć do nowych wizualizacji Elfa 2, który już w przyszłym roku ma wyjechać na tory.

Przypomnijmy, że bydgoska firma z ofertą opiewającą na nieco ponad 200 milionów złotych pozostawiła w pokonanym polu zarówno firmę Newag, jak i Stadlera. Zamówienie Kolei Śląskich zakłada wyprodukowanie dziesięciu czteroczłonowych pojazdów, a także dwóch 3-członowych i jednego 2-członowego. Przewoźnik zastrzegł sobie możliwość rozszerzenia kontraktu o kolejnych siedem pociągów. Na realizację zlecenie Pesa ma 2,5 roku od momentu podpisania umowy, co ma nastąpić już niebawem.

Koleje Śląskie mają być pierwszym klientem, do którego dotrze Elf 2. Do tej pory prezentowane były tylko dwie, utrzymane w dość tajemniczym klimacie, wizualizacje nowego produktu bydgoskiego producenta [ZOBACZ]. Teraz Pesa zaprezentowała nie tylko pojazdy w malowaniu dedykowanym dla KŚ, ale także wnętrze pojazdu i specjalny bonus – nowego Elfa stojącego na dworcu Bydgoszcz Główna! Ten ostatni wyglądałby tak:

elf2_ks_007

Jak Wam się podoba nowy pojazd Pesy? Zapraszamy do komentowania pod artykułem i na naszym fanpage’u!


Powiązane treści