Bydgoszcz
-5C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -5 • L -6
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportPięcioro zawodników Dębów Osielsko ze stypendiami od marszałka
dęby osielsko
06.03.2020 | 13:55

Pięcioro zawodników Dębów Osielsko ze stypendiami od marszałka

Na zdjęciu: Stypendium marszałka otrzymało pięcioro zawodników Dębów Osielsko: Radosław Zajda, Jakub Pochwała, Oskar Wąsik, Szymon Karczewski i Paweł Zagórski.

Fot. Mikołaj Kuras/KPUM

Pięcioro zawodników KWK Construction UKS Dęby Osielsko otrzymało stypendia od marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Gratyfikacje finansowe dla uzdolnionych sportowców zostały wręczone w piątek, 6 marcaw hotelu Filmar w Toruniu. Łącznie wsparcie otrzymało 236 osób. Wśród nich znaleźli się młodzi zawodnicy Dębów Osielsko, którzy w minionym roku wraz z klubem odnieśli spore sukcesy. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie baseballiści spod Bydgoszczy zdobyli też wicemistrzostwo Polski i II miejsce w Pucharze Polski, a także odnieśli triumf w Bałtyckiej Lidze Baseballu.

Dla młodych zawodników Dębów najważniejszy był jednak triumf w mistrzostwach Polski do lat 23. Odnieśli go na własnym stadionie, pokonując w finale Stal Kutno. Marszałek postanowił przyznać stypendia pięciu baseballistom UKS, którzy walnie przyczynili się do zwycięstw zarówno drużyny juniorów, jak i seniorów. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Radosław Zajda, Jakub Pochwała, Oskar Wąsik, Szymon Karczewski i Paweł Zagórski.

 – Nasze stypendia to wsparcie w rozwoju sportowych pasji i profesjonalnych karier. Kierujemy je do młodych zawodników, którzy moją już na koncie pierwsze poważne sukcesy. W tym roku w gronie stypendystów mamy kilkunastu medalistów mistrzostw świata i Europy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

O wsparcie dla zawodników mogły się ubiegać kluby i stowarzyszenia sportowe z terenu województwa. Stypendia w wysokości od 200 do 350 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w tym roku 726 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści