Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pięciu chętnych do budowy basenu na Miedzyniu. W wyborze wykonawcy pomoże aukcja elektroniczna

Dodano: 19.10.2020 | 10:51

Na zdjęciu: Mieszkańcy Miedzynia od kilku lat czekają na materializacje obietnic o budowie basenu.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Pięć podmiotów zgłosiło swoje oferty w przetargu na budowę basenu na Miedzyniu. Teraz potencjalni wykonawcy przystąpią do aukcji internetowej, która ma przynieść znacznie korzystniejsze propozycje cenowe. Na ten moment wiemy, że miasto chce przeznaczyć na wyczekiwaną inwestycje 19 milionów złotych, a wszystkie oferty przewyższają zakładany budżet.

Budowa pływalni w zachodniej części Bydgoszczy to inwestycja, której losy w ostatnich miesiącach były bardzo niepewne. Mimo zapewnień urzędu miasta, że jej realizacja po rozpoczęciu budowy basenu przy SP 67 w Fordonie, ratusz początkowo nie uwzględnił jej w projekcie budżetu miasta na 2020 roku. Na grudniowej sesji rady miasta, podczas której radni głosowali nad uchwałą budżetową, prezydent Rafał Bruski wyjął jednak asa z rękawa. Zgłosił bowiem autopoprawkę, umożliwiająca rozpoczęcie zapowiadanej od lat budowy basenu przy Zespole Szkół nr 8. Zmiana w budżecie pozwoliła przekazać na ten cel 15,4 mln złotych. W kolejnym roku, na dokończenie inwestycji miałoby natomiast trafić 3,7 mln złotych.

Przetarg, w którym urząd miasta wyłoni wykonawcę basenu przy Pijarów, rozpoczął się 18 maja. – Jest to specyficzne postępowanie, ponieważ po raz pierwszy będzie przeprowadzone z opcją aukcji elektronicznej. Zobaczymy, jak to się sprawdzi – rozeznanie, które robiliśmy wskazuje, że jest to szansa na uzyskanie oszczędności i lepszych ofert – podkreślał odpowiedzialny za nadzorowanie miejskich inwestycji zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. Aukcja odbędzie się na specjalnej platformie Urzędu Zamówień Publicznych – jednym z warunków jej uruchomienia było jednak złożenie co najmniej dwóch ofert niepodlegających odrzuceniu. Po pięciu miesiącach oczekiwania i przesuwania terminu otwarcia ofert z uwagi na liczne pytania firm budowlanych, w piątek, 16 października koperty zostały otwarte.

Z informacji z otwarcia ofert dowiadujemy się, że miasto chce przeznaczyć na budowę basenu na Miedzyniu 19 milionów złotych. Chęć realizacji inwestycji wyraziło pięć podmiotów: Alstal Grupa Budowlana w konsorcjum z Alstal Investment (za 20,3 miliona złotych), PTB Nickel (za 26,2 miliona), PUBR (za 26,5 miliona), ZUB Robert Łukasik w konsorcjum z KWK Construction (za 31,9 miliona) oraz Ebud (za 27,6 miliona). Teraz potencjalni wykonawcy przystąpią do aukcji internetowej, której efektem mogą być niższe kwoty. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku przetargu na wykonanie nabrzeża w Starym Fordonie.

Pięciu chętnych do budowy basenu na Miedzyniu. W wyborze wykonawcy pomoże aukcja elektroniczna

Zobacz również:

Niebawem wystartuje budowa nabrzeża w Starym Fordonie. Wybrano wykonawcę prac

Urzędnicy będą oceniać oferty, uwzględniając cztery kryteria: cenę (60% wagi), okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady (15% wagi), doświadczenie specjalisty – kierownika brygady/personelu (15% wagi) i doświadczenie kierownika budowy (15% wagi).

Projekt pływalni zakłada realizację basenu sportowego o długości 25 metrów i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 metrów z sześcioma torami pływackimi wyposażonymi w bloki startowe, a także brodzików dla rodziców z dziećmi o głębokości 0,15 i 0,30 metra. – Kompleks brodzików dla rodziców z małymi dziećmi stanowi wydzieloną strefę przylegającą bezpośrednio do głównej hali basenowej. Strefa ta jest także przystosowana dla opiekunów poprzez specjalnie wyprofilowane ciepłe ławy, które umożliwiają relaks i chronią przed wychłodzeniem po intensywnym wykorzystaniu basenów – czytamy w dokumentacji projektowej.

Strefa dziecięca będzie wyposażona w atrakcje dla najmłodszych: dzwonek wodny, gejzer powietrzny, delfina tryskającego wodą, pochylnię – zjeżdżalnie pomiędzy dwiema brodzikami, ruchomą armatkę wodną i wiaderko. W pobliżu basenów dla dzieci zaprojektowano punkt sanitarny dla dzieci z pomieszczeniem do przewijania niemowląt. Ponadto, w części basenowej powstaną także dwie sześcioosobowe wanny SPA. W nowym basenie powstanie także strefa fitness, która będzie posiadać własny zespół szatniowo-sanitarny. – Przestrzeń sali fitness, przeznaczona do pobytu na maksymalnie 25 osób, jest otwarta i umożliwia dowolną aranżację zgodnie z zaistniałymi w danym momencie potrzebami – podkreślają projektanci.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, wykonawca będzie miał półtora roku na wybudowanie pływalni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
3 lat temu

Ten sobie baseny,teraz pozamykane zresztą buduje a tu tymczasem okazuje się że Wiadukty Warszawskie to ruina.Brawo Panie Rafale