Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoPolitykaPierwsza w 2020 roku sesja rady gminy Osielsko za nami. Nadano nowe nazwy ulic
Osielsko_SG (2)
28.01.2020 | 15:54

Pierwsza w 2020 roku sesja rady gminy Osielsko za nami. Nadano nowe nazwy ulic

Na zdjęciu: Pierwsza w 2020 roku sesja rady gminy Osielsko miała charakter nadzwyczajny.

Fot. Stanisław Gazda

Radni gminy Osielsko zebrali się na pierwszej w 2020 roku sesji. 

Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek wójta gminy. Jej głównym tematem było podjęcie uchwały w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz maksymalnej kwoty dofinansowania opłat oraz form i specjalności kształcenia nauczycieli, na które dofinansowanie jest przyznane na rok 2020 oraz nadanie nowych nazw ulic na terenie gminy Osielsko – przede wszystkim w rejonie nowopowstających domów jednorodzinnych.

Zgodnie z uchwałą, w miejscowości Osielsko jedna z dróg odchodzących od ulicy Leśnej nazwano ulicą Łubinową, drogę odchodzącą od ulicy Kwiatowej (niedaleko ulicy Storczykowej i cmentarza) – ulicą Fiołkową, a Bratkową – drogę równoległą do ulicy Koperkowej. W Żołędowie jedna z ulic na intensywnie zabudowywanym obszarze w rejonie ulicy Słonecznej nadano nazwę Zawilcowa, w Jarużynie nową ulica podporządkowana do ulicy Starowiejskiej nadano nazwę Skarpowa. W Niwach o jedną z działek przedłużono ulicę Bieszczadzką oraz nadano nazwy dla nowych ulic: Pienińska i Tarnowska. Decyzją radnych, nowa ulica odchodząca od ulicy Szczecińskiej w Wilczu będzie nosić nazwę Wejherowska.

Jak czytamy w uzasadnieniu, konieczność nadania nazw nowo powstałym ulicom ma na celu przydzielenie właściwych numerów porządkowych i adresów mieszkańcom budynków powstającym wzdłuż tych ulic – powoduje to uporządkowanie przestrzeni i wprowadzi ułatwienia dla działań służbom ratowniczym. Nazwy zostały zaopiniowane przez przedstawicieli wsi Osielsko, Niwy-Wilcze, Żołędowo i Jarużyn.

Podczas sesji radni złożyli też wnioski do wójta, na które udzieli on odpowiedzi pisemnej. Dotyczyły one m.in. umieszczenia tablicy z nazwą miejscowości Wilcze na ulicy Krakowskiej, wprowadzenia powiadomień SMS o terminie wywozu odpadów czy wniosków gminy po obserwacji wskaźników stanu powietrza z niedawno zamontowanych czujników.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści