Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwszy Bydgoski Konwent Multifandomowy odbędzie się już w marcu

Dodano: 06.02.2016 | 19:41

Na takie wydarzenie czekało wielu bydgoszczan!

Na zdjęciu: Logo imprezy

Fot.

Na takie wydarzenie od wielu lat czekali mieszkający w Bydgoszczy fani m.in. fantastyki, kultury Japonii, mangi i anime. W marcu odbędzie się Bykon, czyli Bydgoski Konwent Multifandomowy.

Główne założenie imprezy to zrzeszenie i integracja różnych fandomów (społeczności fanów fantastyki, mangi i anime). Istotna jest różnorodność biorących w niej udział osób. Dzięki niej uczestnicy będą mogli poznać się nawzajem i zainteresować się czymś nowym.

Wydarzenie organizują osoby, które mają spore doświadczenie w tworzeniu tego typu imprez. Są to głównie członkowie stowarzyszeń i klubów fandomu bydgoskiego. – Razem ze znajomymi często jeździliśmy na podobne wydarzenia i pomagaliśmy przy organizacji jako gżdacze (obsługa konwentu), patrolowcy (ochrona konwentu) czy twórcy programu – mówi jedna z organizatorek Bykonu Adrianna „Dixie” Brzemińska. Stworzenie tej imprezy zainicjował uczeń VIII LO, który postanowił zrobić taki event w ramach projektu uczniowskiego. Pomysł szczególnie spodobał się dyrekcji Zespołu Szkół Medycznych i zdecydowała się ona pomóc młodym ludziom. Bez takiego wsparcia stworzenie tej imprezy nie byłoby możliwe.

Bykon odbędzie się w dniach 19-20 marca w budynku Zespołu Szkół Medycznych w Bydgoszczy przy ul. Swarzewskiej 10. Uczestnicy spotkają się w sobotę o godz. 13:00 i wspólnie spędzą następne 24 godziny. Impreza zakończy się w niedzielę również o godz. 13:00. Na konwencie nie zabraknie atrakcji, lecz osoby, które będą chciały się zdrzemnąć, będą mogły to zrobić w budynku szkoły. Na najwyższym piętrze zostanie wyznaczona tzw. przestrzeń noclegowa.

Osoby zainteresowane udziałem w konwencie muszą zarejestrować się na oficjalnej stronie wydarzenia. Udział w imprezie kosztuje 20 zł. Mniejszą kwotę zapłaci osoba, która zdecydują się przebrać za postać z mangi, anime, gry komputerowej lub filmu.

Ile osób będzie mogło uczestniczyć w Bykonie? – Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 300 uczestników. Wiemy, że zainteresowanie jest nieco większe, jednak na ten rok to wszystko co możemy zaoferować. Dzięki takiej liczbie uczestników powinno udać nam się zachować klimat małej imprezy i zintegrować fandomy, które się pojawią – odpowiada „Dixie”. Przy zapisach obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, lecz ci, którzy zdecydują się na udział po wyczerpaniu liczby miejsc, będą mieli drugą szansę zdobycia upragnionej wejściówki. – Jeżeli osiągniemy limit dostępnych miejsc, to na dwa tygodnie przed wydarzeniem będziemy rozsyłać maile o potwierdzenie rezerwacji. Gdy zgłoszona wcześniej osoba nie prześle takiego potwierdzenia, jej rezerwacja zostanie skreślona i udostępniona innym – tłumaczy Adrianna.

Do końca lutego można zgłaszać tematy prelekcji przeprowadzanych podczas konwentu. Dokładny program imprezy poznamy na początku marca. Jednak już teraz wiadomo, że oprócz wykładów poświęconych m.in. fantastyce i popkulturze, uczestnicy będą mogli pograć w planszówki, gry elektroniczne i LARP-y. Organizatorzy przekonują, że nawet fani My Little Pony znajdą atrakcje dopasowane do swoich upodobań.

Stworzenie tego konwentu ma przełomowe znaczenie dla wszystkich członków bydgoskich fandomów. Jeśli pierwsza edycja wydarzenia zostanie dobrze odebrana, to Bykon prawdopodobnie stanie się coroczną imprezą organizowaną na większą skalę.