Bydgoszcz
15C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
29C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
22C
Sob
25C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPierwszy bydgoski tramwaj ze zgodą na kursy po torach w Lubuskiem. Wszystkie składy mają trafić do końca wakacji [ZDJĘCIA]
Tramwaj Pesa Twist - UM Gorzów Wielkopolski (1)
04.06.2019 | 06:00

Pierwszy bydgoski tramwaj ze zgodą na kursy po torach w Lubuskiem. Wszystkie składy mają trafić do końca wakacji [ZDJĘCIA]

W sumie do Gorzowa zostanie dostarczonych czternaście takich pojazdów.

Na zdjęciu: Tramwaj Twist podczas jazd próbnych po gorzowskim torze.

Fot. UM Gorzów Wielkopolski

Pierwszy z dostarczonych dla Gorzowa Wielkopolskiego tramwajów Twist bydgoskiej Pesy został już dopuszczony do ruchu z pasażerami.

Dostawa tramwajów jest jednym z dwóch etapów zadania związanego ze zmianami w komunikacji miejskiej w jednym z najważniejszych miast województwa lubuskiego. Pierwszy etap realizowany przez gorzowski magistrat zakłada całkowitą przebudowę torowisk tramwajowych, zaś drugi wykonywany przez Miejskie Zakłady Komunikacji w Gorzowie dotyczy zakupu nowego taboru. Gorzowianie zdecydowali się na zakup tramwajów Twist bydgoskiej Pesy.

Pierwszy z tramwajów Twist dostarczonych do miasta Gorzowa otrzymał w miniony piątek dopuszczenie do ruchu z pasażerami, a było to możliwe po zaliczeniu jazdy testowej, która była ostatnim etapem odbiorów końcowych. – W tej chwili trwa produkcja pozostałych tramwajów, a harmonogram dostaw zakłada, że bydgoską fabrykę Pesa będzie opuszczał przynajmniej jeden Twist tygodniowo – mówi szef zespołu PR Pesy Maciej Grześkowiak. Zapewnia, że wszystkie pojazdy trafią do woj. lubuskiego do połowy sierpnia tego roku. Na gorzowskie tory tramwaje wyjadą wtedy, gdy uda się zakończyć modernizację infrastruktury tramwajowej.

Gorzowski MZK zakupił od Pesy 14 nowych wagonów tramwajowych. Twist ma 24,2 m długości, 2,4 m szerokości i maksymalnie może poruszać się z prędkością do 70 km/h. W pojeździe znajduje się 48 miejsc siedzących i 122 stojące. Jest całkowicie niskopodłogowy, ma bezprzewodową sieć wewnątrz i  zainstalowany system informacji pasażerskiej i stuprocentowy udział niskiej podłogi.

Wyprodukowany dla Gorzowa Twist będzie jednym z pojazdów, które Pesa zaprezentuje podczas największych europejskich targów komunikacyjnych Trako 2019, które w połowie października odbędą się w Gdyni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści