Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaROZRYWKA I KULTURACo w weekend?Pierwszy koncert Kanału Kultura za nami. W wakacje kolejne imprezy [ZDJĘCIA]
12.06.2022 | 15:25

Pierwszy koncert Kanału Kultura za nami. W wakacje kolejne imprezy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: mat. prasowe

W sobotę, 11 czerwca odbył się pierwszy koncert z cyklu Kanał Kultura. Nad Kanałem Bydgoskim, przy V śluzie w okolicy ulicy Czarna Droga wystąpiły młode talenty z Państwowej Szkoly Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. To początek serii imprez w tym urokliwym zakątku Bydgoszczy.

Sobotnie popołudnie nad Kanałem Bydgoskim przebiegło w rytm muzyki wykonywanej przez uczniów bydgoskiej szkoły muzycznej. Na scenie przy V śluzie zaprezentowały się zespoły i soliści, wykonujący różne gatunki muzyczne. Zgromadzona widownia usłyszała m.in. wykonanie muzyki z serialu „Polskie drogi”. Podczas wydarzenia można było wypożyczyć za darmo kajaki, udostępnione przez Muzeum Kanału Bydgoskiego.


Projekt „Kanał Kultura” ma na celu ożywienie urokliwych terenów nad drogą wodną, ale też przypomnienie o jego niezwykłej historii. Tegoroczna edycja jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu i podobnie jak wtedy odbywa się dzięki poparciu mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W ramach Kanału Kultura 2022 zaplanowano jeszcze dwa wydarzenia – 2 lipca w Parku Nad Kanałem, przy ulicy Mińskiej 36 na scenie wystąpi Trumphial Brass Quintet wraz z Dorotą Nowak (sopran) i Nazarem Kachałą (tenor). Zwieńczeniem Kanału Kultura będzie zaplanowany na 7 sierpnia plenerowy pokaz filmu niemego w połączeniu z muzyką na żywo w wykonaniu Barock Quartet. Wydarzenie zlokalizowano przy VI śluzie (ul. Bronikowskiego 45, przy siedzibie klubu Gwiazda).

Rada Osiedla Miedzyń-Prądy dodaje, że cykl Kanał Kultura nie będzie jedynym wydarzeniem, które tego lata odbędzie się w rejonie Kanału Bydgoskiego. – W ubiegłym roku uznanie zdobył także inny projekt zgłoszony do BBO: Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim. Bydgoszczanie najwidoczniej lubią tańczyć – dodaje Dariusz Smól. W ramach potańcówek wykorzystany zostanie m.in. dawny plac taneczny, usytuowany w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim, przy nasypie kolejowym, w pobliżu pętli tramwajowej Wilczak.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Kanał Kultura i Potańcówki nad Kanałem Bydgoskim [PROGRAM]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments