Jeden krok zrobiony. Enea ABRAMCZYK Astoria wygrywa pierwszy mecz wielkiego finału I ligi!

Dodano: 18.05.2024 | 22:08

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze mają powody do zadowolenia po sobotnim meczu w Wałbrzychu.

Koszykarze Enea ABRAMCZYK Astorii zrobili pierwszy, duży krok w stronę powrotu do Orlen Basket Ligi. W pierwszym meczu wielkiego finału Bank Pekao I Ligi pokonali w Wałbrzychu miejscowego Górnika 68:65.

Zespół Aleksandra Krutikowa ma w rękach i nogach dziesięć rozegranych spotkań w play-off, natomiast Górnik w obu fazach okazał się najlepszy w trzech spotkaniach. Finałowa rywalizacja – przynajmniej w sobotę (18 maja) zaczęła się od wyrównanej walki, ale trzema punktami wygrała Asta.

Bydgoszczanie wygrali pierwszą kwartę 19:15, ale w drugiej gospodarzom udało się dogonić wynik i do przerwy był remis 31:31. W trzeciej kwarcie, Asta w pewnym momencie odskoczyła na dziewięć punktów (47:38), gdy zza linii 6,75 m trafili Zegzuła oraz Kaszowski, ale gospodarzom znów szybko udało się doskoczyć (47:47), choć po trzech kwartach znów minimalną przewagę mieli bydgoszczanie (51:47), którzy obronili prowadzenie w ostatnich dziesięciu minutach i wygrali 68:65, a w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 1:0.

Drugi mecz wielkiego finału jutro (19 maja) w Wałbrzychu, początek spotkania o 18:00.

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – SEZON 2023/2024 – FAZA PLAY-OFF – FINAŁ – I MECZ – 18.05.2024 R.

GÓRNIK ZAMEK KSIĄŻ WAŁBRZYCH – ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 65:68 (15:19, 16:12, 16:20, 18:17)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Enea ABRAMCZYK Astorii. Drugi mecz finału w niedzielę, 19 maja w Wałbrzychu (18:00).

GÓRNIK (trener Andrzej Adamek): Niedźwiedzki 11 (9 zb.), Durski 11 (1×3, 5 zb., 5 as.), Jakóbczyk 9, Góreńczyk 8 (5 f.), Wilk (6 zb.) – Jackson 9, Pabian 9 (1×3), Kowalenko 6, Czempiel 2, Dawdo, Margiciok.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Aleksander Krutikow): Małgorzaciak 20 (4×3), Zegzuła 17 (4×3, 7 as.), Kiwilsza 12 (21 zb.), Jeszke 7 (5 zb.), Kaszowski 6 (2×3) – Stupnicki 4 (1×3), Śmigielski 2, Walker, Burczyk, Ulczyński, Wińkowski.

Sędziowali: Robert Mordal, Mateusz Wawrzyński, Marcin Olejnik.
Komisarz I Ligi Koszykówki: Krzysztof Maciejasz.
Widzów: 1.975.