Bydgoszcz
20C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 20 • L 19
15C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPierwszy rozlew piwa Bractwo już w czerwcu. Jak będzie można go nabyć?
browary bydgoskie
20.05.2021 | 09:41

Pierwszy rozlew piwa Bractwo już w czerwcu. Jak będzie można go nabyć?

Na zdjęciu: Projekt adaptacji budynku przy ulicy Carla Eberhardta na browar.

Fot. mat. prasowe

Pierwszy rozlew piwa Bractwo – słynnej lokalnej marki wskrzeszanej przez Browary Bydgoskie – ma nastąpić już w czerwcu. Będzie on dostępny w formie limitowanych, kolekcjonerskich zestawów. Odpowiedzialna za reaktywację bydgoskiej wytwórni złocistego trunku Mazurska Manufaktura przedstawiła szczegóły ich pozyskania.

Zapowiedź stworzenia Browarów Bydgoskich, nawiązujących do tradycji zlikwidowanego przez Grupę Żywiec w 2006 roku browaru przy ulicy Ustronie, została ogłoszona w kwietniu. Zadania podjęła się Mazurska Manufaktura – rodzinna spółka działająca w zabytkowym, ponad 100-letnim browarze w Szczytnie, specjalizująca się w produkcji mocnych alkoholi kraftowych oraz piwa. Jej prezes – Jakub Gromek – pochodzi z Bydgoszczy i dlatego podjął się projektu odbudowy wspominanej przez bydgoszczan marki.
Jak ustaliliśmy, browar będzie mieścił się przy ulicy Carla Eberhardta na terenie dawnych zakładów chemicznych „Zachem”, w starym, poniemieckim bunkrze. Mazurska Manufaktura zakłada, że Browary Bydgoskie zostaną uruchomiony na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku. Jednak już w czerwcu ma ukazać się pierwsza partia reaktywowanej marki Bractwo, które początkowo będzie rozlewane w Szczytnie.

Pracujemy obecnie nad interpretacją historycznego smaku Bractwa. Chcemy cieszyć się powrotem tej marki jeszcze w czasie sezonu piwnego, tak by już teraz budować jej regionalną siłę. Wszystko po to, by przy jesiennym starcie Browarów Bydgoskich mieć już zaplecze w postaci starannie dopracowanych receptur i zbudowanej sieci dystrybucji – mówi Jakub Gromek.

Zobacz również:

Więcej o powrocie Browarów Bydgoskich

Jak informuje Mazurska Manufaktura, pierwszy rozlew piwa Bractwo w trzech wersjach (jasne pełne, bursztynowe i ciemne) poprzedzi specjalna akcja. Począwszy od 19 maja do 16 czerwca na stronie Browarów Bydgoskich można zakupić dwa rodzaje tzw. tokenów. Będzie można je wymienić na specjalne nagrody.

Osoby, które zdecydują się na zakup złotego tokenu, jeszcze w czerwcu otrzymają nagrodę w postaci limitowanego, kolekcjonerskiego zestawu z trzema rodzajami piwa Bractwo, kuflem, szklankami i otwieraczem, a także kolekcjonerskimi kapslami i etykietami, które nie pojawią się w regularnej sprzedaży. Z kolei nabywcy bursztynowego tokenu będą mogli wymienić go na imienną cegiełkę zamieszczoną na dedykowanej ścianie w reaktywowanych właśnie Browarach Bydgoskich. Zgodnie z zapowiedzią spółki, zostaną one uruchomione już we wrześniu. Uroczyste odsłonięcie ściany z cegiełkami odbędzie się podczas otwarcia nowego browaru.

Inwestycja związana z uruchomieniem Browarów Bydgoskich to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza dla młodej, rodzinnej spółki, takiej jak nasza. Stąd pomysł na tokenizację pierwszego rozlewu piwa Bractwo, która z jednej strony napędzi finansowo reaktywację Browarów, a z drugiej, będzie nie lada gratką dla osób z sentymentem wspominających Bractwo. Będzie to doskonała okazja, by budować społeczność miłośników Bractwa, którzy jako pierwsi będą mieli szansę spróbować tego historycznego trunku – dodaje prezes Gromek.

Szczegóły akcji są dostępne na stronie browarybydgoskie.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści