Bydgoszcz
1C
Śnieg
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L -0
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwszy transfer żużlowej Polonii. Duńczyk w zespole z Bydgoszczy
11.11.2017 | 19:17

Pierwszy transfer żużlowej Polonii. Duńczyk w zespole z Bydgoszczy

Duńczyk pierwszym zawodnikiem, który wzmocnił Polonię.

Na zdjęciu: Kontrakt z Polonią na sezon 2018 podpisał Duńczyk Rene Bach

Fot. Stanisław Gazda/Archiwum

Bydgoska Polonia rozpoczęła budowę składu na sezon 2018 rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej (II liga). Kontrakt z bydgoskim klubem podpisał Duńczyk Rene Bach.

Bach poinformował o dołączeniu do zespołu ze Sportowej w poście zamieszczonym na portalu społecznościowym. Podpisanie kontraktu potwierdzili nam też przedstawiciele Polonii. Duńczyk jest więc pierwszym zawodnikiem, który podpisał z Polonią dwuletni kontrakt. 27-letni Duńczyk jeździł dotąd w Polsce sporadycznie. W 2016 roku wystąpił w dwóch meczach Stali Rzeszów i zanotował średnią 1,875.

Kadrowa sytuacja bydgoskiego klubu i tak jest nie do pozazdroszczenia. Już wcześniej z Polonią rozstali się obaj Rosjanie – Andriej Kudriaszow przeniósł się do Włókniarza Częstochowa, zaś Wiktor Kułakow jest łączony z Unią Tarnów. Jak informowały SportoweFakty, oferty po innych klubach zaczął rozsyłać Mikołaj Curyło, a Marcin Jędrzejewski najprawdopodobniej przeniesie się do Wandy Kraków. „Siopek” w minionym tygodniu potwierdził swoje odejście z Polonii. Nowego klubu szukać będzie także Patryk Sitarek.

Z minionego sezonu w składzie Polonii zostali Damian Adamczak oraz dwóch młodzieżowców – Mateusz Jagła i Tomasz Orwat, który w sobotę przedłużył kontrakt z klubem. – Rozmowa o nowym sezonie trwała dość długo, ale była bardzo merytoryczna i ze wzajemnym zrozumieniem – skomentował junior.


Powiązane treści