Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijalnia Czekolady Wedel w końcu w Bydgoszczy!

Dodano: 03.11.2022 | 13:51

Na zdjęciu: Pijalnia Czekolady Wedla zostanie otwarta w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Pijalnia Czekolady Wedel zostanie otwarta w Bydgoszczy. Na budynku przy ul. Mostowej pojawił się już szyld nowej sieci.

Lokale znanej marki cieszą się dużą popularnością w całym kraju. W menu znajdują się pozycje sezonowe, śniadania i lunche, kawy, herbaty, zimne napoje, czekolady do picia, desery oraz słodkie dania, a także propozycje dla dzieci.

Wedel to najstarsza polska fabryka czekolady – powstała w 1851 roku, zaś pierwsza pijalnia czekolady tej marki została otwarta jeszcze w XIX wieku w Warszawie w kamienicy przy ul. Szpitalnej. Dwa lata temu uruchomiono sklep internetowy Pijalnia Czeklady Wedel, zaś sama marka należy do najchętniej wybieranych firm przez konsumentów słodyczy, a zwłaszcza czekolady.

Pijalnia Czekolady Wedel w Bydgoszczy

W Polsce działa obecnie ponad 30 Pijalni Czekolady Wedel, ale dotychczas żadna z nich nie funkcjonowała w Bydgoszczy. Najbliższa była otwarta w Toruniu. Teraz ma się to zmienić. Szyld znanej sieci zawisł już na budynku przy ul. Mostowej 5. Wcześniej w tym miejscu działała restauracja Chłopskie Jadło.

W pobliżu znajduje się też między innymi Restauracja Sowa, więc bydgoszczanie będą mogli korzystać z bogatej oferty kawiarni. Na razie nie jest znany termin otwarcia restauracji Wedla. Wiadomo, że postępują prace przygotowujące lokal do wizyty pierwszych klientów.

0 0 votes
Article Rating
Pijalnia Czekolady Wedel w końcu w Bydgoszczy!
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments