Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijani kierowcy wciąż plagą! Policja złapała sprawców zdarzeń dokonanych na „podwójnym gazie”

Dodano: 26.12.2020 | 10:45

Na zdjęciu: W pojeździe mężczyzny, kierującego volkswagenem pod wpływem alkoholu znaleziono butelkę z denaturatem.

Fot. KPP Lipno

Mijający tydzień przyniósł kolejne informacje o kierowcach, którzy wsiedli „za kółko” po spożyciu alkoholu. W powiecie lipnowskim w ostatnich dniach doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których brali udział pijani kierujący. W jednym z nich prowadzący motorower uderzył w latarnię, potem w barierę ochronną i przewrócił się, a w drugim mający trzy promile w organizmie kierowca volkswagena uderzył w krawężnik.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło we wtorek, 22 grudnia w Łochocinie. Policjanci otrzymali informację, że na drodze przebiegającej przez miejscowość doszło do przewrócenia motorowerzysty. Świadkowie zgłaszali, że mężczyzna prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że jadący chodnikiem 31-latek uderzył w latarnię oświetlającą przejście dla pieszych, a następnie stracił panowanie nad jednośladem i wpadł na barierę ochronną, po czym się przewrócił. Jak się okazało po badaniach, mieszkaniec gminy Lipno miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i skierują sprawę do sądu.


CZYTAJ TAKŻE: Po świętach wchodzą w życie nowe obostrzenia w związku z koronawirusem!


Do kolejnego nietrzeźwego kierowcy udali się policjanci kikolskiego posterunku. Kierowca przejeżdżający koło remizy w miejscowości Chrostkowo ujął mężczyznę, który wjechał na jego pas ruchu a następnie gwałtownie skręcił kierownicą tak, że uderzył w krawężnik i zatrzymał się. Wówczas świadek, który wyczuł alkohol od kierującego, zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalsza jazdę i wezwał patrol. Okazało się, że nie dość, że kierujący volkswagenem 41-latek był nietrzeźwy – miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie – to jeszcze obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Rypinie. Mieszkaniec powiatu rypińskiego odpowie za dwa przestępstwa. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów i ponowną jazdę po alkoholu sąd może orzec nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i dziesięć tysięcy świadczenia pieniężnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments