Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePijany kierowca spowodował kolizję. Zatrzymano go w ośrodku wypoczynkowym [ZDJĘCIA]
10.05.2023 | 07:50

Pijany kierowca spowodował kolizję. Zatrzymano go w ośrodku wypoczynkowym [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Radziejów

34-latek, który spowodował zdarzenie, miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po kolizji, oddalił się z miejsca zdarzenia, ale chwilę potem został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe (8 maja) przedpołudnie na odcinku drogi powiatowej w miejscowości Połajewo (gm. Piotrków Kujawski, pow. radziejowski). Około godziny jedenastej, policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, a jak się później okazało, doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych.

Funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego wstępnie ustalili, że na łuku drogi kierujący citroenem nie dostosował prędkości, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z volkswagenem. Nikomu nic się nie stało, ale kierowca francuskiego pojazdu opuścił go i zaczął następnie uciekać. Pościg za nim nie trwał długo. 34-latka zatrzymali kryminalni, a mężczyznę ujęto na terenie znajdującego w miejscowości ośrodka wypoczynkowego.

Wiadomo, że 34-latek z Włocławka był w momencie zdarzenia pijany, badanie alkomatem wykazało w jego krwi blisko 1,2 promila alkoholu, a to nie koniec, bo mężczyzna miał orzeczony przez sąd prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymanego mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał, a potem usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za te czyny grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments