Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piłkarze wrócili na zadbane murawy. Wiosną na wielu boiskach odbyły się prace

Dodano: 09.07.2020 | 14:32

Na zdjęciu: Grubex wykonywał między innymi prace na boiskach Bydgoskiego Centrum Sportu.

Fot. nadesłane

Już tylko dni dzielą nas od wznowienia rozgrywek piłkarskich w województwie kujawsko-pomorskim. Wiosną, wykorzystując dłuższą przerwę, kluby zadbały o stan muraw.

Piłkarze z regionu przygotowują się do startu rozgrywek ligowych. Pierwsze treningi i mecze kontrolne mają już za sobą między innymi zawodnicy Chemika i Polonii. Wiosną na ich boiskach, którymi obecnie zarządza Bydgoskie Centrum Sportu, prace wykonała firma Grubex specjalizująca się w renowacji i pielęgnacji muraw.

– Coraz więcej klubów zdaje sobie sprawę, że zabiegi pielęgnacyjne są potrzebne, a trawa może być piękna nie tylko na boiskach ekstraklasy – mówi reprezentujący firmę Arkadiusz Krawczyk, który zauważa, że w ostatnich latach jakość muraw w regionie znacznie się poprawiła. Powszechne stało się między innymi prowadzenie zabiegów nawożenia kilka razy w ciągu roku, na przykład jesienią, aby przygotować murawę na nadejście zimy.

Efekty prac można było zobaczyć także w ostatnich dniach, gdy częste były opady ulewnego deszczu. Przeprowadzony wcześniej odpowiedni drenaż i aeracja pozwoliły uniknąć komplikacji.

Grubex wykonuje także m.in. analizę trawy oraz zabiegi aeracji, piaskowania, dosiewu nasion, wertykulacji, czy włókowania. Wszystko odbywa się z użyciem profesjonalnych maszyn. – Pracujemy na sprzęcie przeznaczonym typowo do boisk trawiastych i pól golfowych. Po każdym z nich nasi eksperci doradzają, jak na co dzień pielęgnować trawę, aby zachować ją w jak najlepszej kondycji  – wyjaśnia Krawczyk.

Informacje o tym, jak zadbać o boisko można znaleźć także na stronie www.grubex.pl. Zdjęcia i nagrania prezentowane są również na fanpage’u firmy na Facebooku.

0 0 votes
Article Rating
Piłkarze wrócili na zadbane murawy. Wiosną na wielu boiskach odbyły się prace
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments