Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PILNE: Budowa buspasa przy Kolbego ma zostać przedłużona. „Przyczyny niezależne od wykonawcy”

Dodano: 27.05.2021 | 18:58

Na zdjęciu: Firma Kobylarnia zawnioskowała do ZDMiKP o przedłużenie terminu budowy buspasa przy Kolbego o pół roku.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Wszystko wskazuje na to, że budowa buspasa przy ulicy Kolbego nie zakończy się w czerwcu i potrwa aż do grudnia. Wykonawca – firma Kobylarnia złożyła wniosek o przedłużenie terminu do końca 2021 roku. W tym tygodniu interwencje w sprawie przedłużających się robót podjął przewodniczący Rady Osiedla Osowa Góra Radosław Ginther.

Budowa 800-metrowego pasa dla autobusów na odcinku od ulicy Kormoranów do Grunwaldzkiej rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Równocześnie z realizacją buspasa prowadzono też inwestycję Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, polegającą na budowie zbiornika retencyjnego na odcinku od ulicy Kormoranów do Koguciej. Słabe tempo prac przy zbiorniku wpływało na pozostałą część przebudowy Kolbego, na co skarżyli się mieszkańcy Osowej Góry.

Głos sprzeciwu podniósł się po ubiegłotygodniowych wydarzeniach, kiedy to bez wyprzedzenia dokonano zmian w organizacji ruchu: zamknięto ulicę Dolną Waleniową oraz zmieniono lokalizację przystanku Kolbego/Kogucia. Osowogórzanie nie wiedzieli o zmianach i dowiadywali się o nich od innych kierowców bądź pasażerów komunikacji miejskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych. W głosy niezadowolenia wsłuchała się Rada Osiedla Osowa Góra. W poniedziałek, 24 maja jej przewodniczący Radosław Ginther zwrócił się do prezydenta Rafała Bruskiego o „natychmiastowe zakończenie przebudowy Kolbego, która trwa już nie tygodnie czy miesiące, a lata”. – Zastanawiającym jest fakt, jak można budować buspas o długości około 1 kilometra tak długi czas – podkreśla przewodniczący.


CZYTAJ WIĘCEJ: Osowa Góra ma dość przedłużającej się budowy buspasa. „Jak długo mamy się męczyć?”


– Czekamy na odpowiedź: jak długo jeszcze mamy się męczyć? – nie ukrywa Ginther. Jak informowaliśmy, wysłaliśmy zapytanie do wykonawcy inwestycji, czyli spółki Kobylarnia, jaki jest ostateczny termin zakończenia prac i czy może on zostać przedłużony. W czwartek po południu nadeszła do nas odpowiedź, która rozczaruje mieszkańców Osowej Góry, spodziewających się, że budowa buspasa, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, będzie miał swój finisz w czerwcu. 14 maja Kobylarnia złożyła bowiem wniosek o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji.

W uzasadnieniu wskazano na opóźnienia w realizacji tego zadania wynikłe z przyczyn niezależnych od wykonawcy. Wnioskowany termin zakończenia prac to 31 grudnia 2021 roku – przekazuje MetropoliaBydgoska.PL Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy Mirbud, w skład której wchodzi podbydgoska firma budownictwa drogowego.

Do tematu wrócimy – czekamy na odpowiedź Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w sprawie wniosku Kobylarni.

0 0 votes
Article Rating
PILNE: Budowa buspasa przy Kolbego ma zostać przedłużona. "Przyczyny niezależne od wykonawcy"
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Makumba
Makumba
2 lat temu

Tą są jakieś jaja z tym nieszczęsnym buspasem. Tylko Pan Prezydent zachowuje dobry humor

Emil
Emil
2 lat temu

Żenada!! Kobylarnia, Wodociągi, Miasto oraz słynny na całą Polskę ZDMiKP nie zrobił nic przez te 1,5 roku. Odcinek pomiędzy Polomarketem a siedzibą firmy p. Marca (100 metrów chodnika) jest realizowany od 2 miesięcy. Wszyscy wymienieni okłamują mieszkańców lub udają, że cokolwiek robią. Dzisiaj na budowie wszechczasów było kilku pracowników. Tak im śpieszno…

ZS54
ZS54
2 lat temu

Na tej budowie – i buspasa i zbiornika -praca konczy się o 15-tej od poniedziałku do piątku.W soboty budowa unieruchomiona. Koordynacji robót brak.Obecnie ruszyły prace ziemne , ktore mogły juz dawno być wykonane, Jakie kary za opóznienia będą nalożone na wykonawców zbiornika i jezdni ? Pół roku przesunięcia terminu zakończenia przebudowy 800 m głównej ulicy osiedla nie może zostać zaakceptowane z „przyczyn niezależnych” .A jaki właściwie był pierwotny termin oddania Kolbego po przebudowie ? Ile już było zmina terminu? Czy miasto w ogóle nadzoruje wykonywanie zawartych umów? Totalna indolencja i brak odpowiedzialności przez osoby zatrudnione w Zarządzie Dróg Miejskich. Brak… Czytaj więcej »

No name
No name
2 lat temu

Wymienić płezydenta i zarządy wszystkich miejskich spółek.

Jakub
Jakub
2 lat temu

W Niemczech takie odcinki robią w 4 miesiące,,,, żenada

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Kobylarnia od dawna stosuje taktykę „co złego to nie my”