Bydgoszcz
-15C
Niebo częściowo zachmurzone
85% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H -13 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportPILNE: Notecianka Pakość wycofuje się z IV ligi
16-11-2019_ piłka nożna, IV liga kujawsko-pomorska_ Chemik Moderator Bydgoszcz - Notecianka Pakość - SF (4)
15.06.2020 | 13:44

PILNE: Notecianka Pakość wycofuje się z IV ligi

Na zdjęciu: Piłkarze Notecianki żegnają się z grą w IV lidze.

Fot. Szymon Fiałkowski

Notecianka Pakość nie wystartuje w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2020/2021. Klub zdecydował, że nie zamierza żyć ponad stan i skupi się na rywalizacji w klasie okręgowej.

Jeszcze kilka lat temu Notecianka należała do najlepszych klubów w województwie. W latach 2009-2014 grała w III lidze. W minionym sezonie spisywała się jednak słabo i uplasowała się na 16. miejscu w IV-ligowej tabeli. Gdyby nie przedwczesne zakończenie rozgrywek, byłaby zagrożona spadkiem do klasy okręgowej. KPZPN podjął decyzję, że żaden klub nie zostanie relegowany, ale władze Notecianki i tak postanowiły, że w sezonie 2020/2021 zagrają w klasie okręgowej.

Zgłosiliśmy się już do KPZPN z takim wnioskiem. Zadecydowały względy ekonomiczne i sportowe. Kadra oraz środki finansowe, którymi dysponujemy nie pozwalałyby na godną rywalizację w IV lidze – mówi kierownik drużyny Łukasz Gajewski. Decyzja była konsultowana z burmistrzem oraz sponsorami. Notecianka zamierza skupić się na odbudowie zespoły seniorów i pracy z młodzieżą, która mogłaby w przyszłości stanowić o sile dorosłej drużyny. – Zawodnicy ze starszych roczników odchodzą, a młodych nie ma. Brakuje naturalnego napływu, który kiedyś zawsze wypełniał kadrę – mówi Gajewski, diagnozując problem, który ma nie tylko Notecianka, ale też wiele innych klubów w regionie.

Ponad dekadę temu Notecianka mogła liczyć na przykład na wchodzących do zespołu Rogera Babiarza (rocznik 1987) i Kamila Kalę (1989). Obaj są nadal związani z klubem, ale następców brakuje. Kala będzie w nowym sezonie trenerem drużyny seniorów. Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym tygodniu pakoski klub poinformował o pozyskaniu Mateusza Gryglewicza z Noteci Łabiszyn, który w ten sposób dołączył do wypożyczonego ostatnio brata Łukasza. W przeciwną stronę powędrował za to Marcin Słowiński.

Rozgrywki IV ligi miały rozpocząć się 1 sierpnia i miało w nich zagrać 21 zespołów. W związku z wycofaniem Notecianki nie będzie konieczności,  aby co kolejkę jeden z zespołów pauzował. Jesienią miało zostać rozegranych osiemnaście kolejek, a wiosną – trzy następne, po czym zespoły miały zostać podzielone na grupę mistrzowską (7 zespołów) i grupę spadkową (14 drużyn).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści