Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiKomunikacjaPilny remont linii kolejowej pod Bydgoszczą w toku. „Pociągi wrócą na nią do końca miesiąca”
14.10.2020 | 19:20

Pilny remont linii kolejowej pod Bydgoszczą w toku. „Pociągi wrócą na nią do końca miesiąca”

Na zdjęciu: Na odcinku pomiędzy Bydgoszczą a Nakłem pociągi tymczasowo zastępują autobusy w ramach komunikacji zastępczej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwa naprawa torowiska na linii kolejowej nr 18 na odcinku pomiędzy Bydgoszczą a Nakłem. Ruch na tym odcinku ma zostać przywrócony do końca miesiąca.

Przypomnijmy – na początku października spółka PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała, że w rejonie Zielonczyna doszło do podmycia linii kolejowej. W konsekwencji uszkodzony został jeden z torów. Ruch pociągów został wstrzymany. Powołano specjalny zespół, który miał przygotować zarówno doraźne, jak i długofalowe rozwiązania dla odcinka będącego częścią szlaku biegnącego od Bydgoszczy do Piły.

Jak przekazał Przemysław Zieliński z PKP PLK, naprawa podmytej linii kolejowej trwa. – Pracownicy pociągów sieciowych zdemontowali kilkaset metrów sieci trakcyjnej. Usuwany jest ponadto uszkodzony tor – relacjonuje. I dodaje, że przygotowywana jest ponadto budowa tymczasowej konstrukcji. – Umożliwi ona przywrócenie ruchu na linii jednym torem – wskazuje Zieliński. PKP PLK podtrzymuje, że dzięki tym działaniom pociągi wrócą na linię kolejową nr 18 w tym miejscu do końca października.

Równolegle prowadzone mają być badania geologiczne i prace projektowe, które pozwolą na przywrócenie ruchu w pełnym wymiarze. – Odbudowany będzie przepust, który zapewni odpowiednie odwodnienie – mówi Przemysław Zieliński. Jak zaznacza, podmycie toru i nasypu kolejowego było następstwem ruchów, które miały miejsce „poza terenem kolejowym”.

Na odcinku pomiędzy Zielonczynem a Nakłem (dla pociągów regionalnych) oraz Bydgoszczą a Nakłem (dla dalekobieżnych) wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Ruch towarowy został przekierowany na inne trasy. – Informacje o zmianach przekazujemy podróżnym na stacjach oraz przystankach – podsumowuje Przemysław Zieliński.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści