Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePiorun uderzył w budynek gospodarczy. Obiekt stanął w ogniu [ZDJĘCIA]
21.05.2024 | 07:39

Piorun uderzył w budynek gospodarczy. Obiekt stanął w ogniu [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Więcbork112.PL - Ratownictwo Powiatu Sępoleńskiego

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w poniedziałkowe (20 maja) popołudnie. – Gdy pierwsze zastępy przyjechały na miejsce, budynek cały objęty był ogniem – relacjonują strażacy.

Jak relacjonuje serwis Więcbork112.PL – Ratownictwo Powiatu Sępoleńskiego, tuż po godzinie siedemnastej strażacy otrzymali zgłoszenie o groźnym pożarze w miejscowości Duża Cerkwica. Ogniem objęty był budynek gospodarski.

W kulminacyjnym momencie akcji, z pożarem walczyło siedem zastępów straży pożarnej, zarówno z jednostek PSP, jak i OSP. Z informacji podawanych przez portal wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku uderzenia pioruna.

W budynku, który zajął się ogniem, nie było zwierząt ani maszyn, ale w jego górnej części składowana była słoma. Strażacy mieli trudną akcję, bo w bliskiej odległości znajdował się budynek mieszkalny. – Pod wpływem temperatury popękały w nim okna, a zagrożony był także pobliski budynek gospodarczy – nie ukrywają. Precyzują jednak, że sytuację na tyle szybko udało się opanować, że ogień nie rozprzestrzenił się dalej.

Akcja strażaków trwała kilka godzin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments