Piorun uderzył w budynek gospodarczy. Obiekt stanął w ogniu [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Więcbork112.PL - Ratownictwo Powiatu Sępoleńskiego
Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w poniedziałkowe (20 maja) popołudnie. – Gdy pierwsze zastępy przyjechały na miejsce, budynek cały objęty był ogniem – relacjonują strażacy.
Jak relacjonuje serwis Więcbork112.PL – Ratownictwo Powiatu Sępoleńskiego, tuż po godzinie siedemnastej strażacy otrzymali zgłoszenie o groźnym pożarze w miejscowości Duża Cerkwica. Ogniem objęty był budynek gospodarski.
W kulminacyjnym momencie akcji, z pożarem walczyło siedem zastępów straży pożarnej, zarówno z jednostek PSP, jak i OSP. Z informacji podawanych przez portal wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku uderzenia pioruna.
W budynku, który zajął się ogniem, nie było zwierząt ani maszyn, ale w jego górnej części składowana była słoma. Strażacy mieli trudną akcję, bo w bliskiej odległości znajdował się budynek mieszkalny. – Pod wpływem temperatury popękały w nim okna, a zagrożony był także pobliski budynek gospodarczy – nie ukrywają. Precyzują jednak, że sytuację na tyle szybko udało się opanować, że ogień nie rozprzestrzenił się dalej.
Akcja strażaków trwała kilka godzin.
- Weekendowa zabawa w Kancelarii. Zobacz ZDJĘCIA z piątku i soboty! - 30 czerwca 2026
- Sobotnia impreza z DJ-em Daso w Point Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 29 czerwca 2026
- Tak się w sobotę bawiliście w Kubryku. Oglądaj ZDJĘCIA z imprezy! - 29 czerwca 2026

























