Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

PiS chce tworzyć „Przyjazne osiedla”. Windy, fotowoltaika, place zabaw i więcej parkingów

Dodano: 03.10.2023 | 10:23

Na zdjęciu: Kandydaci PiS zorganizowali konferencję na Kapuściskach.

Fot. ST

Program „Przyjazne osiedle” to jedna z głównych propozycji Prawa i Sprawiedliwości w czasie trwającej kampanii wyborczej. Bydgoscy przedstawiciele partii rządzącej omówili założenia programu na Kapuściskach, gdzie – jak przekonywali – standard życia mógłby się znacznie poprawić dzięki realizacji zapowiedzianego postulatu.

– To jest program, który ma zmienić oblicza naszych osiedli – zapowiada minister Łukasz Schreiber. W ramach „Przyjaznego osiedla” politycy Prawa i Sprawiedliwości planują działania w kilku obszarach: ocieplanie budynków, budowę wind, placów zabaw oraz parkingów, modernizację istniejących instalacji wodnokanalizacyjnych, elektrycznych czy gazowych oraz powstawanie instalacji fotowoltaicznych.

– Program wychodzi naprzeciw przemianom demograficznym naszego społeczeństwa. Windy odpowiadają potrzebom osób starszych, ale też matek z dziećmi – wyjaśniała kandydująca do Sejmu radna Grażyna Szabelska.


SPRAWDŹ LISTY WYBORCZE 2023 W BYDGOSZCZY


Jak tłumaczą politycy Prawa i Sprawiedliwości, program ma nie tylko podnieść jakość życia mieszkańców, ale też obniżyć rachunki, chociażby dzięki wykorzystaniu paneli PV.

Konferencja prasowa w sprawie programu „Przyjazne osiedle” odbyła się przy ul. Szarych Szeregach, wśród bloków z wielkiej płyty. Gdy je budowano, nie przewidziano między innymi tylu miejsc parkingowych, ile jest dzisiaj potrzebne. – Mieszkam na tym osiedlu i wiem, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy, żeby zaparkować. Czasami graniczy to z cudem – mówiła kandydująca do Sejmu radna Grażyna Szabelska.

– Wielu stara się przemilczeć ten program, a mi on wydaje się bardzo ważny. Ja sam wychowałem się na takim osiedlu – co prawda nie tutaj, tylko w Fordonie, ale dobrze rozumiem te problemy. Wiem, jak ważne są place zabaw, ocieplone budynki czy dobrze przygotowane tereny zielone wokół bloków.

W pierwszym rąk PiS zamierza przeznaczyć na realizację programu 5 mld zł. Działania mają potrwać nawet 10 lat. Będą oczywiście wymagać współpracy z władzami samorządowymi oraz spółdzielniami, które zarządzają terenami na osiedlach.

Politycy PiS zamierzają jeszcze konsultować założenia programu z mieszkańcami. Swoje pomysły można zgłosić na specjalnie przygotowanych ulotkach oraz na stronie www.bydgoszczwybiera.pl, gdzie dostępna jest już ankieta.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
7 miesięcy temu

Willa + rodzina PiSS na swoim, KORYTO+, jeszcze jest coś żeby szło ukraś?

***** ***
***** ***
7 miesięcy temu

Wasze inwestycje tak wyglądają jak to na czym stoicie.

Last edited 7 miesięcy temu by ***** ***
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
Zdzisiek Ryba co w stawie pływa
7 miesięcy temu

Socjalizm pełną parą! Tiu tiu tiu…
Ci co nawet własnymi siłami altany na działce nie postawili, nie powinni ustawiać innym życia i wydatków. Tym bardziej, że te bloczki zaraz będą do wyburzenia gdyż rządzący naszym krajem uchwalając pakiety Fit for 55 z jewropejskim sojuzem skazali wszelkie stare budownictwo w ekonomiczny niebyt.

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Przestaliby opowiadać brednie.

kran
kran
7 miesięcy temu

oddajcie nasze 260 mln zł , które zabraliście z naszych podatków-złodzieje . 8 lat nie było o nich słychać , nic nie zrobili dla miasta . Willa + , koryto + tym byliście zainteresowani ,a mistrz noża i widelca Kownacki doprowadził Nitro-Chem na skraj bankructwa .

Normalny
Normalny
7 miesięcy temu

a do tej pory nie chcial ?