Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS zaprezentował kandydatów do sejmiku. Konstanty Dombrowicz zamyka listę
Konstanty Dombrowicz,  Paulina Wenderlich, Prawo i Sprawiedliwość - ST
17.09.2018 | 21:16

PiS zaprezentował kandydatów do sejmiku. Konstanty Dombrowicz zamyka listę

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz (z lewej) wraca do polityki jako kandydat PiS-u do sejmiku województwa. Obok niego Paulina Wenderlich, była dyrektor KPUW.

Fot. ST

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do sejmiku województwa. Na konferencji prasowej w amfiteatrze przy Operze Nova pojawili się nie tylko kandydaci, ale też niemal wszyscy ważni bydgoscy politycy partii.

Numerem jeden na bydgoskiej liście PiS-u do sejmiku będzie obecny radny Michał Krzemkowski. Kolejne miejsca zajęły Anna Jędryka i Paulina Wenderlich, była dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, która w marcu została odwołana ze stanowiska, a teraz jest także jedną z osób odpowiadających w PiS-ie za przebieg kampanii. Listę zamyka były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz. – To jest mieszanka doświadczenia w samorządzie i osób, które po raz pierwszy będą ubiegali się o jakiekolwiek funkcje. Ale to wszystko ludzie odpowiedzialni, uczciwi i pracowici – mówił poseł Łukasz Schreiber. Kandydatów chwaliła także poseł  Ewa Kozanecka: To ludzie merytoryczni, kompetentni i przygotowani do pracy w samorządzie.

Na konferencji prasowej oprócz kandydatów i wspomnianych już parlamentarzystów pojawili się także poseł Bartosz Kownacki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i kandydat PiS-u na prezydenta Bydgoszczy Tomasz Latos, który wypowiedział się także w kwestii funkcjonowania władz województwa. – Nie chcę krytykować obecnych, odchodzących władz. Mogę jedynie powiedzieć, że jako bydgoszczanin nie jestem zadowolony z ilości pieniędzy, które wpływały do naszego miasta i to się zmieni.  Idealnym rozwiązaniem, które mi się marzy, o które będę zabiegał, jest powołanie marszałka z Bydgoszczy – stwierdził Tomasz Latos.

Jak przekonywał Łukasz Schreiber wybory do sejmiku województwa będą równie ważne jak te, które wyłonią prezydenta miasta oraz radę miasta.  – Budżety inwestycyjne marszałków są przecież większe niż budżet inwestycyjny premiera, a na samym Mazowszu jest więcej spółek  samorządowych niż spółek Skarbu Państwa. Trzeba mieć świadomość, jak duże są środki dystrybuowane przez samorząd województwa – mówił Schreiber. Poseł dodawał, że PiS zagwarantuje zrównoważony rozwój całego województwa i skuteczność działania, podczas gdy głosy na Platformę Obywatelską, PSL lub SLD to szósta kadencja marszałka z Torunia.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w okręgu 1 (Bydgoszcz):
1. Michał Krzemkowski
2. Anna Jędryka
3. Paulina Wenderlich
4. Bronisław Pastuszewski
5. Teresa Misiewicz
6. Anna Szymańska
7. Konstanty Dombrowicz


Powiązane treści